Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriETHPad nedir? Ethereum tabanlı halka arz platformu yatırımcıları heyecanlandırıyor

ETHPad nedir? Ethereum tabanlı halka arz platformu yatırımcıları heyecanlandırıyor

 

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

ETHPad (ETHPAD), zincirler arası lansmanlara tam erişim sağlayan yeni bir platformdur. EIP-1559 güncellemesi etrafında modellenen, dünyanın ilk enflasyonist ve merkezi olmayan IDO platformu olduğu öne sürülüyor.

Benzer bir proje olan BSCPad’i piyasaya süren BlueZilla şirketi, ETHPad’in de oluşturucusudur. BlueZilla’nın BSCPad ile gösterdiği başarı, şirketi launchpad alanındaki kripto pazarlama liderlerinden birisi haline getirdi ve böylece yeni proje duyurulduğu zaman kripto topluluğunun ilgisini çekti.

Binance Smart Chain için ilk merkeziyetsiz IDO platformu olan BSCPad, blok zinciri ekosistemine katılmak için ilk Ethereum tabanlı launchpad yani projenin piyasaya sürülmesindeki en büyük motivasyon oldu.

ETHPad nasıl çalışıyor?

ETHPad, maksimum kripto para arzına odaklanma eğiliminde olan deflasyonist bir mekanizma ile çalışıyor. Projede, deflasyonist metodolojiyi pratiğe dökebilmek için tüm token satışları %10’luk bir ücrete tabiidir. Alınan %10’luk ücretin %2,5’i yakılmakla birlikte %7,5’i ETH stakerlarına verilecek. Yatırımcılar, %25’lik bir yakma ücreti yükümlülüğüne girerek tokenleri erkenden stake ettiği tokenleri geri alabilecek ancak 21 günlük bir bekleme süresini bekleyen yatırımcılar herhangi bir yakma ücreti ödemeyecek. ETHPad, şu anda birkaç deflasyonist pratik üzerine çalışıldığını ve yakın gelecekte proje üzerinde uygulanacağını da duyurdu.

Buna ek olarak, projenin en önemli unsuru EIP-1559’dur. EIP-1559, ETHPad platformunda yatırımcıların daha az ücret ödemesine ve işlemleri eskisinden daha hızlı tamamlamasına yardımcı olacak bir dizi iyileştirmeyi gerçekleştiriyor.

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

EIP-1559, şu anda piyasa fiyatı müzayede modellerini etkileyen sorunları ele almak için yeni bir işlem fiyatlandırma yöntemi sağlıyor. Bu noktada iki tür ücret öne sürülüyor; taban ücreti ve katılım ücreti.

Taban ücreti, her işleme dahil edilmesi gereken blok başına ağ ücretidir. Bu taban ücret, bloklar gas hedef sınırının üzerindeyse artar, öte yandan tam tersi şekilde gas hedef sınırının altındaysa düşer.

Ağ tıkanıklığı güçlü olduğunda taban ücret daha yüksek olur ve ağ tıkanıklığı minimum olduğunda azalır. Yine de ağ üzerindeki işlemler geçmişe göre daha da hızlanıyor.

İlginizi çekebilir: Popüler altcoin Cardano boğa rallisinde boy gösteriyor!

ETHPAD nereden satın alınır?

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

Projenin asli tokeni olan ETHPAD birden fazla önde gelen merkeziyetsiz borsadan satın alınabilmektedir. ETHPAD/WETH paritesi, Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ta listelenirken, ETHPAD/ WBNB paritesi, Binance Smart Chain tabanlı merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ta listelenmektedir.

Dileyen yatırımcılar, Uniswap veya PancakeSwap borsalarından ETHPAD tokeni satın alabilir.

Yazının yazıldığı sırada, ETHPAD 0.08 dolardan işlem görürken son 24 saat içerisinde %0.20 oranında artış gösterdi.

İlginizi çekebilir: Bu altcoin bir sonraki ay tam 100x yükselecek!

(Visited 547 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,475.29 2.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,853.36 2.32%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539151 5.25%
solana
Solana (SOL) $ 40.95 6.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.375782 2.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.47 5.71%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08088 5.17%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 7.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.85 6.23%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.10 5.76%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.06 4.73%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.83 4.77%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345283 3.82%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.89504 5.81%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 4.52%