Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum’un gerçek değeri 350 dolar mı? OpenAI referans gösteriliyor

Ethereum’un gerçek değeri 350 dolar mı? OpenAI referans gösteriliyor

Citron Research, en büyük altcoindeki aşırı düşüş trendini dile getirdi

Ethereum

Büyük bir açığa satış ve araştırma şirketi olan Citron Research, Ethereum’un (ETH) neden ABD’deki kriptolara yönelik son düzenleyici saldırılardan en fazla zarar gören taraf olabileceğini anlattı.

Yeni bir Twitter gönderisinde Citron Research uzmanları, New York Başsavcılığı’nın KuCoin borsasına karşı dava açmasıyla Ether’in ateş altında olabileceği tahmininde bulundu.

Zira, KuCoin kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçlanırken, ETH de bunlardan biri. Şirket, Ether’in menkul kıymet durumunun, hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçtiği ve madenciliği staking ile değiştirdiği için daha da belirgin hale geldiğini vurguladı.

Araştırma şirketi, Ethereum’un “merkezi olmayan bir ağ” vaadini yerine getiremediği görüşünde. Bunun yerine, tam teşekküllü bir yatırım aracı haline geldi ve bu nedenle vergilendirilmesi ve düzenlenmesi gerekiyor.

Dolayısıyla Ethereum, Bitcoin gibi “alternatif” sistemlerle değil, şirketlerle karşılaştırılabilir.

Ether ile ChatGPT yaratıcısı olan OpenAI’yi piyasa değerlerine göre karşılaştırırsak, Ether’in yaklaşık 350 dolar değerinde olması gerekir.

Şayet şirket ETH’nin geleceği konusunda haklıysa, kripto para %75’lik bir fiyat düşüşünün arifesinde olmalı.

Aslında Citron Research, kriptoların sert bir eleştiricisi olmasıyla biliniyor. Şirket 2022’de Ethereum’u eleştirerek, batık FTX borsasıyla karşılaştırmıştı. Bir ara da Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) hedefine almıştı.

ETH yaratıcısı Vitalik Buterin'den beklenen açıklama!

Ethereum, Twitter’dan büyük mü?

Şirkete göre, düzenleyiciler Ether’in iç süreçlerini incelediğinde, “akıllı sözleşmeler” değil, sıradan bir “ICO” bulacaklar.

AG, Ethereum Ağı kimonosunu açtığında, sırlarının herhangi bir şaibeli organizasyon kadar kötü olmasını bekliyoruz: kendi kendine işlemler, şaibeli ICO işlemleri, vergilendirme yasalarından ve menkul kıymetlerden kaçınmaya yönelik çok sayıda girişim. Merkeziyetsizlik kisvesi altında bir grup insan.

Diğer taraftan, Vitalik Buterin’in yardım girişimleri de Citron Research’e göre şüpheli. Bunlar vergi kaçakçılığı  ve FTX’in etkileme faaliyetleri gibi bir şey olabilir.

İlginizi çekebilir:  SEC Başkanı borsalar hakkında konuştu

Citron, ETH’nin piyasa değerinin ne kadar saçma olduğunu göstermek için, OpenAI, Lululemon, Twitter ve Chipotle’ın toplam piyasa değerinden büyük veya Disney kadar devasa olmasını örnek veriyor.

(Visited 75 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz