Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum'u geçti: En gelişmiş kripto para oldu!

Ethereum’u geçti: En gelişmiş kripto para oldu!

Ethereum, Eth, Cardano, ADA

CryptoRank ve Santiment tarafından derlenen verilere göre Cardano ( ADA ), 140.000’den fazla olayla 2021’de Github‘da en gelişmiş kripto para oldu.

Kusama ve Polkadot, yıl boyunca aşağı yukarı aynı sayıda etkinlikle sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Cardano, Ethereum‘un geliştirme faaliyetini geniş bir farkla geride bıraktı. Ethereum listede dördüncü sırada yer aldı.

Santiment, Github olayını diğerlerinin yanı sıra bir sorun oluşturma, bir çekme isteği oluşturma, bir sorun veya çekme isteği hakkında yorum yapma ve bir kod deposunu çatallama/ oynatma/izleme olarak tanımlar.

Cardano’da devam eden 127 proje

Geçen hafta canlı bir Youtube oturumunda Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano blok zincirinde geliştirilmekte olan yaklaşık 127 proje olduğunu açıkladı. Ek olarak, Hoskinson, değiştirilemez tokenlerin (NFT) artan popülaritesi sayesinde ADA kullanıcılarının sayısının mevcut 2 milyondan on kat artmasını bekliyor.

Cardano’nun teknolojik gelişimi de Alonzo‘dan sonra çekiş kazanıyor. Blok zincirinin devam etmekte olan kayda değer çalışmalarından biri, defteri bölmeden zincir dışı işlemleri stake havuzlarına yönlendiren Layer 2 Hydra yükseltmesidir. Teorik olarak, her biri yüzlerce işlemi işleyen yüzlerce ‘hidra node’u’ ile ağın gelişmiş doğrusal ölçeklenmesini sağlayabilir.

Yeni finansman modeli

Dikkate değer bir başka konu ise, Cardano blok zincirine özgü, ilk stake havuzu teklifi (ISPO) olarak bilinen yeni bir fintech finansman mekanizmasıdır. Bu kurulumda, blok zinciri meraklıları kriptolarını bir protokolde devrediyor ve ödül olarak finanse ettikleri yeni projenin tokenlerini alıyorlar. Buna karşılık, ADA stake ödülleri geliştiricilere gidiyor. Fonlar, yetki verenin cüzdanını terk etmezken, bu da süreci oldukça güvenli hale getiriyor. Böyle bir proje olan Genius Yield, ISPO havuzlarının 24 saat içinde 118 milyon doları aştığını gördü.

(Visited 756 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,203.48 4.87%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,797.16 5.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.546112 5.48%
solana
Solana (SOL) $ 43.49 7.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382794 2.50%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071262 3.24%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.94%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.81 11.98%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.71 11.59%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.19 2.99%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.93 4.07%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.37826 5.38%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.94886 4.04%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.34%