Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Yıllık İşlem Hacminde 1 Trilyon Dolar'ı Kırmaya Hazırlanıyor

Ethereum Yıllık İşlem Hacminde 1 Trilyon Dolar’ı Kırmaya Hazırlanıyor

ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307743dbf

Ethereum (ETH), akıllı sözleşmeler ve kripto para ilkesi üzerinde çalışan, blok zincirine dayalı merkezi olmayan çevrimiçi hizmetler için bir platformdur. ETH, Bitcoin’den (BTC) sonra piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve yıllık  trilyon dolarlık işlem hacmini kırmaya hazırlanıyor.

Bugün, Ethereum ağı tarafından blok zinciri tarafından işlenen işlem hacmi, Bitcoin ağının işlem hacminin iki katından fazla. Ethereum bu açığı artırmayı planlıyor. Çoğu endüstri uzmanı, işlem işlemedeki artışı, Ethereum ağını kullanan son zamanlarda popüler olan merkezi olmayan finans (DeFi) çevresindeki patlamaya bağlıyor.

Messari, kripto para yatırımcıları, düzenleyiciler ve genel halk için analitik, piyasa verileri, araştırma araçları sağlayan bir şirket. Ethereum ağının günlük 7 milyar doları aşan işlemleri işlediğini söyledi.

Günde 3 milyar dolardan daha az Bitcoin işlemeye kıyasla, iki platformdan hangisinin yılda 1 trilyon doları ilk kıran olacağını hayal etmek zor değil.

Bitcoin’in yıllık işlem işlemede 800 milyar dolara yakın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam, Bitcoin ağının 849 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiği en başarılı 2018’den daha az. 2018’de, Ethereum ağı 0,5 milyar doların altında işlem yaptı.

DeFi’nin ortaya çıkışı ve önerilen merkezi olmayan uygulamaların ortaya çıkmasıyla ilişkili pazarın heyecanı, kullanımı önemli ölçüde artırdı ve sonuç olarak, Ethereum blok zinciri ağında merkezi olmayan uygulamaların gerçekleştirdiği işlemlerin hacmi, ağın kullanımı önemli ölçüde arttı.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) – Blok zinciri temelinde oluşturulan hizmetler ve uygulamalar biçimindeki finansal araçlar, mevcut DeFi projelerinin büyük kısmı Ethereum blok zinciri ağında sunulur. DeFi merkezi olmayan finansmanın öncelikli hedefi, finansal sistemin geleneksel teknolojilerini açık kaynaklı protokollerle değiştirerek olağan bankacılık sektörüne bir alternatif oluşturmaktır. İnsanların merkezi olmayan kredilendirme ve yeni yatırım platformlarına daha geniş ve daha kolay erişimini sağlayacaktır. Bu, dijital varlıklardan pasif gelir elde etmenize ve krediler, mevduatlar ve işlemlerde komisyonlardan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist yatırımcıların ilgi göstermediği altcoini açıkladı

 


ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307c5ec0d

ve

ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307c92ad3

(Visited 7 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz