Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum tabanlı altcoine büyük ilgi! Sadece bir haftada yüzde 52 yükseldi…

Ethereum tabanlı altcoine büyük ilgi! Sadece bir haftada yüzde 52 yükseldi…

Ethereum tabanlı altcoine büyük ilgi! Sadece bir haftada yüzde 52 yükseldi…

Ethereum tabanlı bir altcoin, genel kripto piyasasındaki gerilemeye karşı son yedi günde büyük bir ralli yaptı.

Ethereum tabanlı altcoin ENS

ETH domain marketplace (alan adı pazarı) Ethereum Name Service’in yönetişim tokeni ENS, yedi günün en düşük seviyesi 14,24 dolardan, 25,12’ye yükseldi ve yalnızca bir hafta içinde yüzde 52’lik bir sıçrama yaptı.

Ethereum Name Service, kullanıcıların ikincil piyasada alınıp satılabilen, NFT olarak özelleştirilmiş ETH adresleri ve Web 3.0 alanları oluşturmalarını sağlar. Bunun yanısıra kripto yatırımcılarının cüzdan adreslerini uzun sayı ve harf dizilerinden, hatırlaması kolay olan isimlere basitleştirmelerine izin verir.

Ethereum Name Service (ENS) nedir

Platformun web sitesinde şöyle yazıyor:

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirine dayanan dağıtık, açık ve genişletilebilir bir isimlendirme sistemidir.

 

ENS’nin görevi, ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen isimleri ETH adresleri, diğer kripto para adresleri, içerik karmaları ve metaverse gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.

NFT pazarı OpenSea, ENS satışlarının son bir hafta içinde yüzde 5.341 gibi  büyük bir hızla yükseldiğini bildirerek, yatırımcıların gelecekte daha değerli teklifler alma potansiyeline sahip ETH alan adlarını almak için yarıştıklarını gösteriyor.

Bunun yanısıra ENS, .eth kayıtlarına olan ilginin geçtiğimiz ay hızla yükseldiğini ve yeni kayıtlar, ücretler ve protokol gelirlerini artırdığını gösteriyor.

2022 Nisan ayı ENS istatistikleri:

– 163 bin yeni .eth kaydı (toplam  990 bin isim)

– ücretlerde 2.660 ETH (önceki en iyi ay olan Kasım’a göre 900 ETH yükseldi)

– 7,8 milyon dolar protokol geliri (tamamı DAO’ya gidiyor)

– 38 bin yeni ETH hesabı w / en az 1 ENS adı (toplam 387 bin).

(Visited 120 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  SEC, Binance borsasına dava açtı!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz