Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriKripto piyasası düşerken Ethereum tabanlı altcoin uçtu!

Kripto piyasası düşerken Ethereum tabanlı altcoin uçtu!

Ethereum tabanlı, altcoin, kripto piyasası

Ethereum tabanlı olup Ether’in bazı zorluklarını çözmek için tasarlanmış bir altcoin olan METIS token, ETH ve BTC konsolide olurken büyük kazançlar sağlıyor.

Layer-2 ölçeklendirme çözümü METIS, Ethereum’dan daha düşük maliyetler ve çok daha hızlı işlem süresi sunarken, akıllı sözleşme platformunun güvenliğini korur.

Projenin web sitesine göre ,

Verileri ve yürütmesini ikinci bir katmana aktararak, kendi Web3 uygulamalarını oluşturmak ve bunlarla etkileşim kurmak üzere daha ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir ortam sağlamasını sağlar.

Protokol, fonksiyonel hedeflerine ulaşmak için Layer-1 blok zincirindeki bir katmanda optimistic roll-up teknolojisini kullanır, ancak hem güvenlik hem de yerleşimler için bu temel katmana dayanır.

METIS, staking ve dahili ödemeler için kullanılabilir, aynı zamanda merkezi olmayan otonom bir şirketin (DAC) teşkili sırasında Metis Virtual Machine (MVM) içinde önemli bir işleve de hizmet eder.

Projede şöyle bir açıklama bulunuyor:

METIS spam mailleri azaltmada ve geliştiriciler ile kullanıcılar arasında güveni sağlamada rol oynar. Kullanıcılar, platformda diğerleriyle bir işbirliği yapabilmek için bir miktar tokeni stake etmelidirler. (Örneğin, bir DAC’nin kurulması gibi işbirlikleri.)

İşbirliği başarılı olursa, bu tokenler ilk kullanıcısına iade edilir. Başarısız işbirlikleri, kullanıcıların token kaybetmelerine yol açabilir (ceza kesilmesi gibi). İşbirlikçilere de katkıları için ödeme yapılarak ödüllendirilirler.

Ethereum tabanlı altcoinin performansı

METIS 22-27 Aralık arasında yüzde 122 artarak 73 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 164 dolara (ATH) yükselmişti.

Bazı düzeltme hareketleri, altcoini bu hafta başında 133 dolara kadar düşürdükten sonra, bugün yüzde 31 daha yükseldi ve 183 dolarlık yeni ATH’sini gördü. Yazım esnasında son yedi günde yüzde 134 artmış durumda.

Buna karşılık, Ethereum tüm hafta boyunca yüzde 7,6, Bitcoin ise yüzde 4  düştü.

(Visited 251 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakDailyhodl
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,095.46 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.46 5.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54326 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 43.16 6.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382592 1.75%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.30 7.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070994 2.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.18%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.31 10.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 2.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.84 4.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3777 4.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947239 3.31%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.65 10.76%