Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum, Shanghai yükseltmesine bir adım daha yaklaştı!

Ethereum, Shanghai yükseltmesine bir adım daha yaklaştı!

Ethereum, Shanghai yükseltmesine bir adım daha yaklaştı!

Bugün Sepolia olarak bilinen ikinci Ethereum test ağı, stake edilmiş ETH çekimlerini başarıyla çoğaltarak Ethereum blok zincirini uzun zamandır beklenen Shanghai Yükseltmesi’ne bir adım daha yaklaştırdı.

Shanghai Yükseltmesi, Ethereum’un tamamen işlevsel bir proof-of-stake ağına tam geçişini işaret edecek ve doğrulayıcıların blok zincirine blok ekleyerek veya onaylayarak kazandıkları ödülleri çekmelerine izin verecek. Shanghai yayına girmeden önce, planlı bir şekilde Ethereum’un Goerli test ağında bir test daha yapılacak.

Sepolia testi, geliştiricilere ana Ethereum blok zincirinde gerçekleşecek olana benzer bir çekimin denemesini sağlamak için tasarlandı. Test ağları, Ethereum gibi bir ana blok zinciri kopyalar ve geliştiricilerin uygulamalarındaki herhangi bir değişikliği, düşük riskli bir ortamda test etmelerine izin verir.

Ethereum Shanghai Yükseltmesinin tarihi ertelenebilir

Sepolia, bu tür bir simülasyonu çalıştıran üç test ağından ikincisi. Ancak önceki ay Zhejiang’da gerçekleşen yükseltmenin aksine, bu kapalı bir test ağı üzerinde gerçekleşti. Yani yalnızca Ethereum çekirdek geliştiricileri bu test ağındaki doğrulayıcıları çalıştırdı.

Sepolia, katılan doğrulayıcıların sayısı açısından üç test ağı arasında en küçüğü ve en az önemli olanıdır. Son test ağı yükseltmesi yakın gelecekte Goerli’de gerçekleştirilecek. Bu, ana blok zincirin stake edilmiş ETH çekimlerini işleyebilmesinden önceki son deneme olacak.

Goerli’nin testi, üçü arasında en büyük test ağı olduğu ve ana Ethereum blok zincirinin faaliyetlerini yakından taklit ettiği için en çok beklenen testtir. Geliştiriciler test yükseltmelerini üç hafta arayla yapmaya devam ederlerse, Goerli’den sonraki test ağı yükseltmesi muhtemelen 21 Mart civarında gerçekleşecek ve bu da ana ağ Shanghai Yükseltmesi’ni Nisan ayına kadar geciktirebilir.

(Visited 24 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bazı altcoinler çoktan ex oldu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz