Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriCoinbase raporu: Ethereum Şanghay yükseltmesi satış baskısını artıracak mı?

Coinbase raporu: Ethereum Şanghay yükseltmesi satış baskısını artıracak mı?

Coinbase raporu: Ethereum Şanghay yükseltmesi satış baskısını artıracak mı

Coinbase, SEC’in Kraken’e staking hizmetlerini durdurmasını emretmesinin ardından Ethereum’daki (ETH) satış baskısına dair belirsizliklerin arttığını belirtti.

Borsa tarafından yayımlanan son raporda, Kraken’in staking hizmetlerini durdurmasının ve Mart’ta ETH blok zincirinde gerçekleşecek olan Şanghay hard fork’unun Ethereum üzerindeki belirsizliği artırdığı ifade edildi.

 

Şanghay Hard Fork’u neden önemli? 

Şanghay hard fork’u, ETH 2.0 için stake edilmiş ve kilitli olan ETH’lerin ilk kez geri çekilmesine imkan sunacak. Bu sayede 16 milyon kilitli ETH çekilebilir hale gelecek.

Yayımlanan rapora göre Kraken’in Ethereum havuzlarında stake edilen miktar, stake edilmiş ETH arzının yaklaşık %7’sini oluşturuyor.

Öte yandan kurumsal araştırma başkanı David Duong, Şanghay sonrasında ETH’ler çekilebilir hale geldiğinde, Kraken’ın unstake edeceği minimum 350 bin, maksimum da 1.145 milyon ETH olduğunu söyledi.

Coinbase raporu: Ethereum Şanghay yükseltmesi satış baskısını artıracak mı

ETH fiyatı yükseltmeden nasıl etkilenecek? 

ETH’lerin kilidinin açılmasıyla yaşanabilecek satış baskısına dair raporda kesin ifadelere yer verilmedi.

Risk iştahının düşük olduğu Aralık ayında Şanghay yükseltmesine dair endişelerin büyük olduğu, ancak piyasanın yükselmesiyle birlikte bu duyarlılığın azaldığının altı çizildi.

Bu noktada Mart ortasında kilitlerin açıldığı dönemde makro görünüm satış baskısı konusunda belirleyici role sahip olabilir. Eğer hisse senedi piyasasındaki satışlar derinleşirse, ETH kilitlerini açan yatırımcılar riskten korunmak için ellerindekini satabilir.

Son olarak, Coinbase’in raporuna göre kilitlerin açıldığı dönemde eğer risk iştahı yüksek olursa, market, kilidi açılmış olan ETH’leri dengelemek adına büyük bir taleple karşılaşabilir.

(Visited 118 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Arthur Hayes boğa piyasasının yakın olduğunu düşünüyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel