Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Ropsten hisse kanıtı 'Merge Test' başlatıldı

Ethereum Ropsten hisse kanıtı ‘Merge Test’ başlatıldı

Ethereum Ropsten hisse kanıtı 'Merge Test' başlatıldı

Geliştiriciler, bu sene içinde gerçekleşecek Ethereum Merge’e hazırlık olarak, Ropsten test ağındaki birleştirmeyi etkinleştirdi.

Ropsten Merge

Merge’ün (birleştirme) 3 Haziran’da açıklanmasının ardından bugün öğleden sonra gerçekleşti.

Ropsten’in iş kanıtı (POW) zinciri, kodlarını bir araya getirerek hisse kanıtı (POS) zinciri ile birleştirildi. Merge, Ethereum düğümlerini kullanan istemci yazılımının herhangi bir aksaklık olmadan çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kritik öneme sahip.

Lighthouse, Lodestar, Prysm, Teku, Besu, Erigon, go-ethereum (geth) ve Nethermind gibi yazılım ekipleri Merge’e katıldı.

Aynı süreç, henüz zamanı belirlenmemiş olan Ethereum ana ağ Merge ile bu sene içinde gerçekleşecek.

Bugünkü aktivitenin, protokolün iş kanıtından hisse kanıtı kanıtı konsensüsüne geçişini görecek olan ana ağ Merge için bir uygulama oturumu olarak görev yapması amaçlandı.

Vitalik Buterin bugün canlı yayında şöyle konuştu:

Tabii ki, 6 saat boyunca iyi çalışan Merge mutlak başarının kanıtı değil.

 

MEV ile ilgili bu tür uzun vadeli sorunların tümü ve merkezileştirme ve DOS saldırılarına karşı koruma ve işlem sırasında 2 dakika yerine Merge’den 3 hafta sonra bizi ısırabilecek şeyler var.

Önceki testler, Nisan ayında ana ağda bir shadow fork (gölge çatalı) ve diğer test ağı Kiln’de başka bir Merge içeriyordu. 

Bugünkü test, terminal toplam zorluk adı verilen bir ölçü ile ölçülüyor. İş kanıtı versiyonunda bu blok zorluk düzeyine ulaşıldığında, Merge etkinleştirilmiş olarak kabul ediliyor.

Ropsten iş kanıtı versiyonu, hash oranını yapay olarak alarak Merge’ü bir kötü niyetli aktiviteden korumak için önceden belirlenmiş 50 katrilyonluk bir önlemi geçti.

Merge’ün etkinleştirilmesinden önce, node operatörlerinin, hem hisse kanıtı versiyonu hem de istemcileri için Ropsten Terminal Toplam Zorluğunu geçersiz kılmak için istemcilerini manuel olarak yapılandırmaları gerekiyor.

(Visited 131 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,264.00 0.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,203.67 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.490045 1.82%
solana
Solana (SOL) $ 40.63 0.53%
xrp
XRP (XRP) $ 0.361343 0.73%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.01 1.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067886 1.77%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.46 6.54%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.90 3.62%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.43 0.86%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.05 6.59%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345769 1.30%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.592951 2.48%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.11 7.95%