Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Mevcut spekülatif eğilim ve Ethereum’un fiyatı, altkoin fiyatının önümüzdeki 7 hafta içerisinde ikiye katlanabileceğini gösteriyor.

14 Nisan’da, Ethereum’un (ETH) fiyatı 2.400 $’la tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH’nin fiyatı, bu yılın başından bu yana üç kattan fazla artmış olsa da mevcut spekülatif durum halen yukarı yönlü harekete işaret ediyor.

Başlıklar

Ethereum’un (ETH) Spekülatif Fiyatı Aşırı Isınmadan Uzak

Ethereum’un (ETH) şu anki fiyatı 2.375 $ civarındayken, şu anda Ethereum yatırımcıları tarafından ödenen fiyat (realized price) ise 802 $ seviyesinde. Bu, mevcut Ethereum alıcılarının, Ethereum sahiplerinin tüm ETH’leri için ortalama olarak ödediğinin 2.99 katını ödemeye istekli oldukları anlamına geliyor. Bu miktar kulağa fazlaymış gibi gelse de, bu çarpan son boğa piyasasında 6’ya kadar yükselmişti.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

Bu çarpanı elde etmek için Ethereum’un piyasa değeri (şu anki fiyat), gerçekleşmiş değere (mevcut tüm Ethereum yatırımcılarının kendi ETH’leri için ortalama olarak ödediği değer) bölünür. Bu işlem sonucunda çıkan çarpana, MVRV oranı denir. MVRV oranı, David Puell ve Murad Mahmudov tarafından bulunmuştur. Bu oran, aynı zamanda bir varlık için piyasanın maliyet temelinin katları olarak da tanımlanabilir.

Geçmişte, MVRV oranı 1’in altına düştüğünde veya 4’ün üzerinde bir seviyeye ulaştığında bir sinyal görevi görüyordu.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

MVRV Oranı Mayıs Ayı Sonunda 5’e Yükselebilir

Aşağıdaki grafik, Ethereum’un piyasaya sürüldüğünden beri oluşan katları göstermektedir. Grafiğe göre Ethereum, Aralık 2019’dan bu yana yükseliş trendini takip ediyor.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

Bu eğilim devam ederse geçmişte olduğu gibi benzer bir MVRV oranı artışı görülebilir. Bu artış ile birlikte MVRV oranı Mayıs ayı sonunda 5’e yükselebilir. Mevcut gerçekleşen fiyat olan 802 $’a göre bu, Ethereum’un 4.010 $’lık bir piyasa fiyatına ulaşması demektir. Böylece, Ethereum’da önümüzdeki süreçte %71’lik bir fiyat artışı gözlemlenebilir.

Daha da iyisi, piyasaya daha fazla alıcının girmesi halinde gerçekleşen fiyat da zamanla artabilir. Geçen ay gerçekleşen fiyatta %15.1’lik bir artış görülmüştü. Gerçekleşen fiyattaki geçmiş artış baz alındığında, Mayıs ayı başlarında gerçekleşen fiyat 1.014 $’a ulaşabilir ve bunun sonucunda Ethereum’un piyasa fiyatı 5.070 $’lık bir seviyeye yükselebilir. Ethereum’un bu fiyat seviyesine gelmesi %116’lık bir artışa karşılık gelmekte.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

İlginizi çekebilir: Kanadalı Broker Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ödemelerini Etkinleştiriyor

Emniyet Kemerlerinizi Bağlayın

Özellikle Ethereum ve Bitcoin’in düzenli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması göz önünde bulundurulduğunda, bu analizin gerçekleşme ihtimali mevcuttur. Fakat, fiyat ve zaman söz konusu olduğunda hiçbir garanti yoktur. Analize yukarıda bahsedilen zincir-içi göstergenin ışığında bakıldığında Ethereum için yukarı yönlü bir senaryo çizilmektedir.

Mayıs ayı sonuna kadar bir Ethereum için 5.000 $ kulağa çılgınca gelebilir ancak bir yıl önce bugün Ethereum, günü 159 $ seviyesinde kapatmıştı.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı

(Visited 21 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,065.18 3.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,697.46 4.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.512607 3.62%
solana
Solana (SOL) $ 39.88 5.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.365579 3.34%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.73 4.17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068616 5.85%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.43%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.61 1.84%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.41 1.87%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.53%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.91 5.49%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.343349 18.69%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.889046 3.49%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.48 1.59%