Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Merge sonrası 3 kripto para ETH'den daha iyi performans gösterebilir!

Ethereum Merge sonrası 3 kripto para ETH’den daha iyi performans gösterebilir!

Ethereum yüzde 20'nin üzerinde düştü! İşte bir sonraki olası seviye...

Uzunca süre devam eden tartışma ve geliştirmelerden sonra, Ethereum sonunda tam olarak bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olmaya hazır.

Ethereum Merge,  ETH’nin yanı sıra, diğer birçok tokenin değerlemesine katkı sağlarken, bu tokenler Merge’den sonra ETH’den daha iyi performans gösterebilirler.

Başlıklar

Ethereum Birleşmeye (Merge) Yaklaşıyor

Önde gelen akıllı sözleşme platformu, 11 Ağustos’ta “Goerli” adlı üç halka açık test ağını tamamladı. Bu nedenle, 19 Eylül’de yayınlanması beklenen Ethereum Merge’de bir gecikme beklenmiyor.

Ether fiyatı, Goerli güncellemesinden sonra %5 artışla yaklaşık 1.950 dolar seviyesine çıkarak son iki ay içindeki en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan başarılı bir Merge’den yararlanabilecek bazı kripto varlıklar yukarı yönlü hareketler gerçekleştirirken, ETH’den daha iyi performans gösteriyorlar.

Peki bu tokenler Eylül ayına kadar ETH fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edecek mi? İşte cevapları…

Lido DAO (LDO)

Birleşme (Merge), Ethereum’un madenciler ordusunu, ekonomik bir pay olarak 32 ETH’yi ön plana çıkarması gereken doğrulayıcılar yani validatorler ile değiştirecek.

Bu büyük stake etme gereksinimi, Ether’i yetersiz finanse edilen stakerlardan toplayan ve gelirleri Ethereum blok zincirinde doğrulayıcı olmak için bir araya getiren platformları öne çıkardı. Bunlardan biri de Lido DAO’dur.

Başarılı bir Merge, Lido DAO hizmetlerine olan talebi artırabilir. Ethereum’un Eylül ayında bir PoS zinciri olma olasılığını ilk kez açıkladığı 14 Temmuz’dan bu yana platformun yönetim tokeni LDO değeri %200 ‘den fazla arttı.

Bu nedenle LDO, Ethereum’un POS’a başarılı geçişinden en fazla fayda sağlayabilecek birincil kripto varlıklardan biri olarak dikkat çekiyor.

Ethereum stakers
Sağlayıcılar tarafından stake edilen ETH 2.0 toplam değeri. Kaynak: Glassnode

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic ( ETC ), son haftalarda boğaların dikkatini çeken başka bir varlık. Bu, öncelikle Ethereum ağından ayrılan madenciler için bir sığınak vazifesi görüyor.

İlginizi çekebilir:  Popüler altcoin ne zaman durmak bilecek!

Ethereum Classic,  2016’daki çekişmeli bir hard fork’un bölünmüş zinciri olduğundan, mevcut PoW Ethereum ağının neredeyse tüm teknik özelliklerini sergiliyor ve bu da onu ETH madencileri için doğal bir sığınak haline getiriyor.

LDO gibi, ETC de 14 Temmuz’da Ethereum’un Merge lansmanı duyurusundan bu yana %200’ün üzerinde ralli gerçekleştirdi. Bu nedenle, yükseliş trendine devam etme olasılığı Merge’den önce ve sonra yüksek görünüyor.

Ethereum Classic
Kaynak: Tradingview

Optimism (OP)

Optimism bir Ethereum toplama (rollup) hizmetidir. Başka bir deyişle, zincir dışı toplu işlem verilerini gruplar halinde toplar ve bir fikir birliğine varıldığında sonuçları Ethereum ana ağına geri bırakır.

Layer-2 olarak adlandırılan çözüm, Merge’den sonra Ethereum’un ” Toplama Merkezli Yol Haritasından ” yararlanabilir. Bu arada, Optimism’in yönetim tokeni OP, Merge çıkış tarihi duyurusundan bu yana yaklaşık %250 arttı.

Merge’den sonra Ethereum’un Optimism’i ağında dağıtma beklentisi, OP fiyatı için yükseliş katalizörü olabilir.

optimism usdt
Kaynak :tradingview
(Visited 215 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz