Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Madenciliği Alternatifi Ravencoin, Merge Öncesi %75 Sıçradı

Ethereum Madenciliği Alternatifi Ravencoin, Merge Öncesi %75 Sıçradı

Ethereum Madenciliği Alternatifi Ravencoin Merge Öncesi %75 Sıçradı

Ravencoin (RVN) fiyatı, Ethereum Merge yaklaşırken son yedi gün içinde yüzde 75’in üzerinde yükseldi. Artış, FTX borsasının RVN futures listesini duyurmasıyla geldi.

Ethereum’da iş kanıtı (PoW) mekanizmasının bırakılacak olması nedeniyle madenciler alternatifler aradıkça, Ravencoin’deki etkinlik son zamanlarda artmıştı.

Şöyle ki, Ethereum ağının hisse kanıtı (PoW) mekanizmasına geçmesinden sonra faaliyetlerine devam etmek isteyen Ethereum madencileri, Ravencoin madenciliği yapabiliyorlar.

2018’de piyasaya sürülen ve maksimum 21 milyar arza sahip RVN, bir iş kanıtı konsensüs algoritması blok zincirini kullanıyor. Blok zincirindeki RVN tokenleri, NFT’ler ve merkezsiz uygulamalar dahil çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor.

Enerji yoğun iş kanıtı konsensüs mekanizmasını kullanan Ethereum’da şimdiye kadar, madencilik oldukça kârlıydı; zira, sürekli genişleyen ekosistem, ağın faaliyetini sürdürebilmesi için binlerce madenciye ihtiyaç duyuyordu.

Merge bu hafta içinde gerçekleştiğinde, madencilerin birkaç seçeneği kalıyor: Madencilik işlerinden vazgeçip ETH stakerları olmaları veya diğer blok zincirlerinde madenciliğe başlamaları.

Piyasada çok fazla bilinmemekle veya kullanılmamakla birlikte, Ravencoin‘de grafik işleme birimleri (GPU’lar) kullanan platformlarla madencilik yapılabiliyor.

FTX haberi Ravencoin’deki İvmeyi Artırdı

FTX konusunda ise, altcoine artan ilgi, yatırımcıların RVN fiyatındaki ve etkinliğindeki potansiyel artıştan faydalanmalarını sağlıyor. Futures, spekülatörlerin RVN’nin buradan sonraki fiyat hareketi konusunda bahis yapmalarını sağlıyor.

Alıcı ve satıcıların anlaşmada belirli bir tarih belirlemek zorunda olduğu geleneksel vadeli işlem sözleşmelerinin aksine, perpetual futures’ın sona erme süresi yoktur. Yani yatırımcılar pozisyonlarını süresiz tutabilirler.

FTX haberi, sosyal medyada RVN destekçileri tarafından heyecanla karşılandı.

(Visited 51 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  6 Ethereum coin'i boğa sinyali veriyor: Santiment

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz