Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriEthereum korku ve açgözlülük endeksinde hareketlilik

Ethereum korku ve açgözlülük endeksinde hareketlilik

Ethereum korku ve açgözlülük endeksinde hareketlilik

Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa duyarlılığını ölçmek için kullanılan popüler bir göstergedir. Ethereum’un korku ve açgözlülük endeksi 55 olarak ölçüldü.

Bu değer, piyasadaki açgözlülüğün arttığına işaret ediyor olabilir. Özellikle son haftalarda ETH’un fiyatındaki yükselişle paralel olarak bu endeks üzerinde gözle görülür bir artış gözlemlendi.

ETH korku ve açgözlülük endeksi, ETH yatırımcılarının kolektif duyarlılığını değerlendirmek için kullanılan bir metriktir. Bahsi geçen endeksin 50’nin altında bir değere sahip olması, piyasada korkunun hakim olduğunu gösterebilir.

Diğer yandan, 50 puanın üzerinde bir değer ise açgözlülüğü işaret ediyor olabilir. Geçen ay, endeks büyük ölçüde nötr bölgede seyretti, yani ne korku ne de açgözlülük belirgin bir etki yapmamış gibi görünüyordu.

Örnek olarak, 12 Ekim’de ETH Korku ve Açgözlülük Endeksi 41 değerini gösterirken Ethereum’un fiyatı 1.566 dolardı. 11 Ekim’e gelindiğinde ise endeks hafif bir dalgalanma yaşadı, ancak nötr bir seviyede kalarak 42 ile 45 arasında değişti. Bu dönemde Ethereum‘un fiyatı da 1.566 ile 1.576 dolar arasında dalgalanmıştı.

Son dönemde yaşanan 55’e kayma, yatırımcılar arasında artan bir yükseliş eğilimine işaret ediyor olabilir.

Bu yazının kaleme alındığı sırada ETH fiyatı 1.631 dolardan işlem görüyor.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz