Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum hash oranı yeni en yüksek seviyeyi gördü...

Ethereum hash oranı yeni en yüksek seviyeyi gördü…

ethereum

Merkezi olmayan uygulamaların artan etkinliği ve büyük NFT projelerinin sürekli artan popülaritesi ile Ethereum, dünyanın her yerinden daha fazla madenciyi çeken ücretlerin boyutuyla en çok kullanılan zincir olmaya devam ediyor.

Yazım zamanında, Ethereum’un hash oranı 812.768 GH/s’lik bir başka yüksek seviyeye ulaştı. EIP-1559 güncellemesi madenciler için ücretleri kaldırmış olsa da, ağ kullanıcılarının yüksek ağ yükü dönemlerinde işlemlerini zorlamak için kullandıkları yeni ipuçlarını kullanarak yine de önemli miktarda kar elde edebilirler.

Artan madenci ilgisi, Ethereum’daki artan ağ etkinliğinden geliyor. Ağı kullanan daha fazla insanla madenciler daha fazla ücret alabilirler. Ağ faaliyetine ek olarak, ücret yakma mekanizması varlığın EIP-1559’un uygulanmasından bu yana %33 artan fiyatına olumlu yansıdı.

Statista’dan alınan verilere göre, Ethereum madenciliği, “mining fess’in kaldırılmasından önemli ölçüde zarar görmedi. Dolar karlarındaki ilk düşüş, güncellemenin uygulanmasından sonraki ilk günlerde sürdü, ancak fiyat artışı nedeniyle dolardaki madenci karı EIP sonrası değerlere geri döndü.

Genellikle, hızla artan hash oranı, mevcut arzın genişlemesi nedeniyle pazar için iyi bir işaret değildir, ancak zincir içi verilere göre madenciler henüz varlıklarını satmak için acele etmiyorlar.

Mevcut döviz rezervleri hala tükeniyor ve madencilerin cüzdanları yalnızca borsalara neredeyse hiç fon taşınmayan girişler gösteriyor. Satış gücünün olmaması, büyük olasılıkla son derece olumlu piyasa konjonktürüne bağlıdır.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakU.today
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,064.45 3.84%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,796.25 5.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542811 4.22%
solana
Solana (SOL) $ 42.91 5.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382605 1.94%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.26 7.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070518 1.73%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.77 7.27%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.62 9.50%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.12 2.37%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.52 3.37%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3757 3.83%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.940527 2.79%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.63 10.82%