Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Güncellemesinin Piyasaya Etkisi Olur mu?

Ethereum Güncellemesinin Piyasaya Etkisi Olur mu?

Ethereum Güncellemesinin Piyasaya Etkisi Olur mu?

Ethereum (ETH) güncellemesi bu Eylül’de gerçekleşecek. Ethereum 2.0’ın (ETH2) ikinci aşamasıdır.

Özellikle bir İş Kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından bir Hisse Kanıtı’na (PoS) geçerek, altyapı değişiklikleri yaparak Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini iyileştirmeye çalışan çok aşamalı bir yükseltmedir.

Bu, sıfırdan kurulan yeni bir ağdan ziyade bir yükseltme olduğundan, Ethereum, güncellemeden sonra tek bir ağ olarak devam edecek. The Merge, Ethereum’un veri katmanını etkilemeyecek, bu nedenle bu geçişte hiçbir işlem kaybedilmeyecek.

Bununla birlikte, madenciliğe artık ihtiyaç duyulmayacağından, madenciler muhtemelen varlıklarını riske atacak ve halk tarafından erişilebilen bir blok zinciri projesinin son ürünü olan Ethereum ana ağının doğrulanmasına yardımcı olacak.

Ethereum Güncellemesinin Piyasaya Etkileri

Eski Ethereum 1.0 sisteminden yükseltilmiş Ethereum 2.0 sistemine geçiş çok zordur ve herhangi bir kod sorununun titiz bir şekilde denetlenmesi ve hata ayıklanması gerekir. Geleneksel finans kurumlarının sıklıkla “bozuk değilse tamir etme” yolunu seçmelerinin nedeni budur.

Yeni piyasaya sürülen blok zincirleri, Ethereum’un bazı kullanım durumlarını yavaş yavaş ele geçiriyor, ancak bir bütün olarak blok zinciri pazarı hızla yükseliyor. Herhangi bir piyasada olduğu gibi, bazıları zirveye yükselecek ve hakim olacak, bazıları vasat bir varlığa sahip olacak ve bazıları yok olacak.

Güncellemeden kaynaklanan herhangi bir arıza veya aksaklık, özellikle de kullanıcıların fonlarının tehlikeye girmesi durumunda, itibar tehlikesine ve Ethereum ağının devalüasyonuna neden olacaktır. Bu devalüasyon sadece Ethereum’u değil halihazırda bir kripto kışı yaşayan tüm kripto piyasasını yerle bir edebilir.

Ancak başarılı olursa, The Merge Ethereum’un kripto ve blok zinciri alanındaki hakimiyetini ve değerini daha da destekleyecek ve yükseltecektir.

(Visited 147 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Polygon ve Immutable ortaklığı meyvesini verdi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel