Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaDeFi HaberleriEthereum Güncellemesi DeFi ve Stabilcoin'leri Etkileyebilir

Ethereum Güncellemesi DeFi ve Stabilcoin’leri Etkileyebilir

Ethereum Güncellemesi DeFi ve Stabilcoin'leri Etkileyebilir

DappRadar, yeni paylaştığı bir raporda, Ethereum’un bir hisse kanıtı (PoS) ağına geçişinin DeFi protokollerini ve blok zinciri ağında çalışan stabilcoin’leri etkileyebileceğini söyledi.

Rapora göre stabilcoin pazarı çok büyük ve Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde kullanımı önemli ölçüde arttı ve onları DeFi sektörünün ayrılmaz bir parçası haline getirdi.

Araştırma firması, Ethereum güncellemesinin DeFi uygulamalarının çoğuna ev sahipliği yaptığı için stabilcoin’lerin sabitini etkileyebileceğini belirtti. 15 Eylül’de yapılması planlanan The Merge, Ethereum blok zincirinin PoW konsensüs mekanizmasından PoS’a geçişini sağlayacak.

Tether (USDT) ve Circle (USDC) gibi büyük stabilcoin ihraççıları, güncellemeyi destekleyeceklerini açıkladılar. Ancak, bazı topluluk üyelerinin bu planlı geçiş konusunda hala endişeleri var.

MakerDAO ve Grayscale Endişeli

Ethereum’daki en büyük merkezi olmayan stabilcoin’lerden biri olan DAI’nin yaratıcısı MakerDAO, Ethereum güncellemesi ile ortaya çıkabilecek birkaç sorunu vurguladı.

Potansiyel sorunlarla ilgili olan bu tweet’e ek olarak, bunları nasıl çözmeyi planladıklarını da açıkladılar. Tahmin edilen bazı sorunlar arasında negatif finansman, sürekli sözleşme geri alma, ağ kesintileri, tekrar saldırıları vb. sayılabilir.

Ek olarak, dijital varlık yatırım şirketi Grayscale, geçişin ERC-20 token’larını etkileyebileceğinden endişe duyduğunu da dile getirdi. Bu durum, ortaya çıkacak çatallanmalar sonucunda mümkün olabilir.

Grayscale’e göre The Merge, akıllı sözleşmelerde kilitli token’ların sonsuza kadar kilitlenebileceği bir duruma neden olabilir ve sahiplerini, güncellemeden önce varlıklarını geri almaya zorlayabilir.

Adsiz tasarim 2

DeFi ve Stabilcoin’ler Sorun Yaşayacak mı?

Bu sorunların hiçbiri gerçekleşmese bile, stabilcoin’lerin geleceği DeFi sektörü için hala büyük bir zorluk teşkil ediyor.

Rapora göre merkezi stabilcoin’lerin merkezi olmayan protokollere hakim olmasıyla birlikte, birçok proje algoritmik stabilcoin çıkarmayı düşünüyor.

Ancak, Ethereum güncellemesinden sonra DeFi’yi etkileyebilecek stabilcoin’ler üzerinde düzenlemeler yapılacak.

Ayrıca, Uniswap, hizmetinin The Merge tarafından kesintiye uğramayacağını açıkladı.

(Visited 380 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel