Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var? Yükseliş Neye Bağlı?

Ethereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var? Yükseliş Neye Bağlı?

Ethereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var Yükseliş Neye Bağlı

Ethereum (ETH) fiyatı son düşüşünden sonra volatilitesini (oynaklık) kaybederek yatay seyretmeye başladı. Yatırımcıların çıkış yapmaya başladığı Ethereum fiyatı için sırada ne var?

  • Merge güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından ETH, BTC’ye kıyasla çok daha iyi performans göstermişti.
  • Performansını koruyamayan lider altcoin, kimsenin beklemediği %30’luk bir düzeltmeyle sarsıldı.
  • Yatırımcıların korkusu olan oynaklık oyundan çıkarken, lider altcoin’de beklenti uzun süreli yatay seyre kaydı.

Volatilite Düşerken Ethereum Çıkışları Arttı

Kripto varlıklar için en önemli göstergelerden biri, hepimizin bildiği üzere gün içi oynaklıktır. Trader’lar için bir varlığa olan talebi etkileyen oynaklık, son birkaç haftadır Ethereum (ETH) için zorlayıcı olmaya devam ediyordu. Ancak gerçekleşen son düşüşten sonra Ethereum için sırada konsolidasyon var.

Merge güncellemesi başarılı olmasına rağmen sonrasında görülen düzeltme, yatırımcıları bir hayli şaşırttı. Zorlu piyasa koşullarına rağmen Ethereum fiyatı, o tarihlerde BTC ve diğer varlıklara kıyasla daha iyi performans göstermeyi başardı. Ancak kimsenin beklemediği bir şekilde yaklaşık %30’luk bir düzeltme gerçekleşti.

Ethereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var Yükseliş Neye Bağlı
Kaynak: Tradingview / ETH/USD

Düzeltme, Ağustos ayı boyunca ETH’de devam eden olumlu performansı sonlandırdı. Böylelikle varlığın kârlılığı azaldı ve düşüş eğilimine geçmesine neden oldu. Bu dönemde bu kadar kan kaybı yaşanmasının bir diğer sebebi de Ethereum’daki çıkışların artmasıydı. 

Ethereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Geleneksel olarak volatilitenin düştüğü dönemlerde dijital varlıklara girişler büyük ölçüde etkilenir. Yatay eğilimin devam ettiği ya da kötü piyasa koşullarının olduğu günlerde, başka bir düşüş daha görülebilir.

Yukarı yönlü bir tersine dönüş ise ancak Ethereum’a yeni girişler kaydedilirse gerçekleşebileceğe benziyor. Bununla birlikte Ethereum’a yapılan yeni girişlerin ani artışa sebep olabileceği mantıklı bir senaryo bulmak zordur. Bu yüzden ETH için uzun süreli bir konsolidasyon aşaması yaklaşıyor gibi görünüyor.

(Visited 36 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz