Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriÇığır Açan Konsept Açıklandı: Ethereum (ETH) Tokenleri Cardano'ya (ADA) Sorunsuz Bir Şekilde...

Çığır Açan Konsept Açıklandı: Ethereum (ETH) Tokenleri Cardano’ya (ADA) Sorunsuz Bir Şekilde Taşınacak

Ethereum, Cardano, Eth, IOHK, ADA

Input Output Global (IOHK) Proje Müdürü Francisco Landino tarafından tanıtılan sezgisel bir araç, ERC-20 tokenlerinin Ethereum çalışma kanıtını (PoW) kolaylıkla terk etmesine izin verecek.

Sıkışık Ethereum (ETH) ağından kurtulmak

Ethereum (ETH) ağının sürekli artan trafiği ve işlem maliyetleri, sorunsuz bir çapraz platform token taşıma aracı fikrinin arkasındaki en bariz gerekçelerdi.

Ethereum’un çalışma kanıtı (PoW) konsensüsüne kıyasla, Cardano’nun Ouroboros’u daha az enerji tüketiyor ve çok daha düşük işlem ücretlerine sahip. Bu nedenle Cardano’da (ADA) token çalıştırmak, Ethereum’a (ETH) göre çevre dostu ve uygun maliyetli bir alternatiftir.

Yaklaşan Ethereum’dan Cardano’ya geçiş aracı hem kuruluşlar (token yaratıcıları) hem de bireyler (token sahipleri) için erişilebilir olacak. Aynı değere sahip tokenler, geçiş başlatıldığında Cardano’da otomatik olarak basılacak ve tokenler geriye dönük olarak dönüştürülebilir olacak. Kullanıcılar Cardano tabanlı sentetikleri “yakarak” bunları geri çekebilecekler.

Cardano’nun ERC-20 token dönüştürücüsünün halka açık test ağı çalışmalarını sonlandırmak üzere:

“ERC20 dönüştürücü test ağı artık halka açık lansmandan önce kalite güvence testinin son aşamalarında bulunuyor. Bu aşama, kullanıcı yolculuğunu test etmemize ve ortaya çıkan sorunları gidermenin yanı sıra deneyimlerini geliştirmemize olanak tanıyor.”

SingularityNET, dönüştürücü konseptine öncülük edecek

IOG geliştiricileri, dönüştürücü panosunda ilk çatallanan tokenin SingularityNET’in AGI tokeni olacağını duyurdu. Yeni varlığın bir AGIX sayacı olacak.

Bu dağıtım, SingularityNET’in Cardano (ADA) blok zincirine geçişinin ilk önemli kilometre taşı olacak. AGIX tokenleri hem Ethereum’un Kovan testnetinde hem de Cardano’da (ADA) erişilebilir olacak. Token işlemleri Etherscan ve Cardano (ADA) gezgini aracılığıyla izlenebilecek.

IOG, Ethereum token dönüştürücüsünü, merkezi olmayan işletmelerin birçok kullanım durumu için uygun olacak blok zincirleri arasında yeni nesil bir köprü olarak tanıtıyor

(Visited 112 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakutoday
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 35,464.00 0.82%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,466.20 1.80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 374.49 2.12%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.08 0.93%
solana
Solana (SOL) $ 92.47 2.01%
xrp
XRP (XRP) $ 0.615291 2.20%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 17.98 1.88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.139897 2.12%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000022 1.83%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 66.65 1.25%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 62.14 2.99%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 16.01 2.00%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.92 2.51%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 109.08 1.73%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.952338 0.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.52 1.33%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 52.55 3.33%