Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriEthereum (ETH), Bu Veriye Göre Bitcoin'i Geride Bıraktı!

Ethereum (ETH), Bu Veriye Göre Bitcoin’i Geride Bıraktı!

Ethereum (ETH) Bu Veriye Göre Bitcoin'i Geride Bıraktı

Ethereum’un (ETH) “The Merge” olarak bilinen ve merakla beklenen yükseltmesi yaklaştıkça, kripto para biriminin ticaret faaliyeti artıyor. İkinci en büyük kripto para birimi, kripto tarihinde ilk kez opsiyon piyasasında endüstri lideri Bitcoin’i geride bıraktı.

Gözlemciler bunu, Ethereum’un piyasa değeri olarak Bitcoin’i geçeceğinin bir işareti olarak görüyor.

Ethereum, Opsiyon Piyasasında Bitcoin’i Aştı

ETH’ninopsiyon piyasası, artan yatırımcı iştahıyla birlikte büyük bir büyüme kaydetmeye devam ediyor.

Arcane Research’ten alınan verilere göre ETH opsiyon sözleşmelerindeki açık faiz, son zamanlarda 8,1 milyar dolara yükseldi. Bu durum, açık Bitcoin opsiyon ticaretinde kilitli 5,5 milyar dolardan daha fazla olduğu anlamına geliyor.

Bilindiği üzere açık faiz, türev sözleşmeleri faaliyeti için ana göstergedir. İşlem yapılan ancak bir denkleştirme pozisyonu ile dengelenmemiş opsiyon sözleşmelerinin sayısını ifade eder. Teorik olarak açık faiz, açık sözleşmelerin sayısı ile temel alınan kripto varlığının mevcut spot piyasa fiyatının çarpılmasıyla hesaplanır.

ETH ve BTC arasındaki büyük boşluk, BTC’nin son günlerde kripto piyasasında ETH kadar volatilite kaydetmemiş olmasıyla bağlantılı olabilir. Ayrıca, BTC türevlerinde alım satım faaliyeti azaldıkça Bitcoin’deki vadeli işlem primleri ve fonlama oranları düşük kalıyor ve bu da yatırımcıların uzun vadeli risk elde etmekle ilgilenmediğini gösteriyor.

Bununla birlikte, piyasa değeri 225 milyar dolar olan Ethereum, 452 milyar dolar olan Bitcoin’in neredeyse yarısına eşit durumda. Bu nedenle de bazı uzmanlar Ethereum’un Bitcoin’i geçeceğini düşünüyor.

(Visited 175 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  İlk destek Binance'den geldi: El Salvador yeni kripto merkezi oluyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel