Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum ekosisteminin vizyonu değişiyor! Buterin açıkladı…

Ethereum ekosisteminin vizyonu değişiyor! Buterin açıkladı…

Ethereum, ETH, Vitalik Buterin

Akıllı sözleşme platformlarının öncüsü Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum ağının kullanım durumunun merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında gerçekleşen patlamanın çok ötesinde olduğunu vurguluyor.

Ethereum topluluğunun düzenlediği popüler etkinlik EthCC sırasında bir konuşma yapan Buterin, Ethereum ağı için daha yıkıcı durumların şimdiden yaşandığını belirtti.

Ethereum token oluşturmanın ötesine geçmeli

Etkinlik sırasında Buterin, Ethereum ekosisteminde merkeziyetsiz finansın (DeFi) önemine değindi ve bunun ağ büyümesi için doğru bir zaman olduğuna işaret etti.

DeFi’nin ötesine geçme önerisi, DeFi’nin modasının geçtiği anlamına gelmediği Buterin tarafından vurgulandı. Finans ve finans dışı unsurları birleştirmenin büyük ölçüde verimli olabileceği de Ethereum’un kurucu ortağı tarafından belirtildi.

Buterin bu konuda bir örnek vererek konuya açıklık getirdi. Buterin’e göre ETH, sosyal medya segmentini yeniden şekillendirme konusunda yardımcı olabilir. Buterin, sosyal medya platformlarının çok düşük kaliteli bir söylemle birleştiğinde sansüre karşı açıkça savunmasız olduğunu itiraf etti.

Ethereum, ETH, Vitalik Buterin

Buterin ayrıca Ethereum ağını bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir kullanım durumu olarak merkeziyetsiz yönetişimden (DeGov) bahsetti:

“DeFi’nin ötesine geçmek DeFi’ye karşı olmakla alakalı bir durum değil. Aslında iyi uygulamalar ile finans ve finans dışı unsurları birleştirebileceğini düşünüyorum.

Esas olarak, konu ETH ağı üzerine bir şey inşa etmeye geldiğinde iki nihai hedef var

  • Yapmaktan çekineceğimiz bir şey olmamalı
  • Yapılması yararlı olmalı

Ethereum ekosisteminin diğer tokenların ticaretine yardımcı olan tokenlar üretmenin ötesine geçmesi gerekiyor. Bu zaten bir dereceye kadar gerçekleşiyor ancak daha fazlasını yapabiliriz.”

Vitalik Buterin, bu sayede yenilikçi ETH tabanlı uygulamaların finansal ve finansal olmayan araçların özelliklerini birleştirebileceğini söyledi:

“Aslında en iyi DeFi uygulamalarının finans ve finans dışı unsurları birleştirebileceğini düşünüyorum.”

Son olarak, Buterin değiştirilemez token (NFT) sektöründeki hayal kırıklığını yineledi ve sektörün yararının ünlülerle sınırlı kalmaması gerektiğini ve daha geniş bir toplumsal tabana fayda sağlaması gerektiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: Defi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

(Visited 230 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 41,527.00 1.45%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,080.78 3.21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 460.27 1.61%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.40 7.86%
solana
Solana (SOL) $ 134.19 2.80%
xrp
XRP (XRP) $ 0.732186 2.32%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 24.07 3.63%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.161344 3.41%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000027 2.72%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 78.92 3.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 82.65 4.47%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 21.56 7.45%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 15.38 12.53%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 135.16 5.82%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.25 6.07%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.05 5.79%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 71.18 3.84%