Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Beacon Chain’deki olay ETH fiyatını olumsuz etkileyebilir

Ethereum Beacon Chain’deki olay ETH fiyatını olumsuz etkileyebilir

Ethereum Beacon Chain’deki olay ETH fiyatını olumsuz etkileyebilir
Cover image via Ethereum.org

Ethereum Beacon Chain şimdilerde büyük bir fon akışı yaşıyor ve bu durum, staking kilidinin açılması gerçekleştiğinde beklenenden daha fazla satış baskısına neden olabilir.

Söz konusu gelişmenin uzun vadede ETH’nin piyasadaki konumunu sağlamlaştırması muhtemel olsa da, kısa vadede, kripto paranın fiyatını olumsuz etkileyebilecek önemli bir satış baskısı getirebilir.

Ethereum Beacon Chain, yeni Ether ağı için koordinasyon mekanizması vazifesi görerek yeni blokların oluşturulması ve doğrulanmasını sağlarken ağın güvenliği için validatörleri (doğrulayıcı) ETH ile ödüllendirir.

Yaklaşmakta olan staking kilidinin açılmasıyla, sahipleri Ether’lerini staking sözleşmelerinden çekebilecek ve öncesinde kilitlenmiş fonlarının kontrolünü etkin bir şekilde yeniden kazanabilecekler.

Fonlara artan erişim, kripto para için uzun vadede bir yükseliş göstergesi olsa da, yatırımcılar kilidi açılmış Token’lerini satmayı seçebilecekleri için kısa vadeli bir dalgalanma potansiyeli de bulunduruyor.

Sonuçta, satış baskısında bir artış yaşanabilir ve bu da Ether fiyatında geçici bir düşüşe yol açabilir. Bununla birlikte, kilit açma olayının Ethereum’a yeniden ilgi ve yatırım için bir katalizör görevi görebileceğini de belirtelim.

Yani, likidite ve fonları serbestçe hareket ettirme yeteneğinin artması, yeni yatırımcıları piyasaya girmeye teşvik edebilir ve bunun sonucunda talebi ve fiyatı yükseltebilir.

Bunun yanısıra, staking kilidinin açılması olayı, Ethereum’un tarihinde önemli bir dönüm noktası ve daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ağ verimliliğine yönelik çok önemli bir adım olarak görülüyor.

Ethereum ağı gelişmeye devam ettikçe, Solana ve Cardano gibi rakiplere rağmen merkezsiz uygulamalar oluşturmak için başvurulacak ilk adres olarak öne çıktığı için Ether için uzun vadeli görünüm olumlu olmaya devam ediyor.

Ethereum Beacon Chain neydi?

Ethereum Beacon Chain, 2020’de başlatılan orijinal proof-of-stake (CZ PoS) blok zincirinin adıydı. Ethereum Mainnet’te etkinleştirilmeden önce PoS mutabakat mantığının sağlam ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için oluşturulmuştu. Öncesinde, orijinal proof-of-work Ethereum ile birlikte çalıştı. Ethereum’da proof-of-work’ün kapatılmasıyla The Merge gerçekleştiğinde, artık iki blok zinciri yerine; sadece bir adet proof-of-stake Ethereum zinciri oldu.

İlginizi çekebilir:  XRP ralli mi yapacak? Santiment’e göre bir gösterge boğa sinyali veriyor

Ethereum Beacon Chain, staker’lar gerçek Ethereum işlemlerini doğrulamaya başlamadan önce Ethereum staker’larının ağını yürüten ve koordine eden bir hesap defterine verilen isimdi.

Ethereum üzerinde iş kanıtı (PoS) madenciliğinin yerini alan mutabakat motorunu tanıttı ve onunla birlikte birçok önemli iyileştirme getirdi.

Ethereum Beacon Chain, şimdiki güvenli, çevre dostu ve ölçeklenebilir Ethereum için temel bir bileşendir.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel