Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum Balinaları 3.5 Milyon ETH’yi Yuttu

Ethereum Balinaları 3.5 Milyon ETH’yi Yuttu

Milyarder balinalar, 11 Eylül'den bu yana 3,5 milyon ETH ekleyerek tüm zamanların en yüksek pozisyonlarına ulaştı

Ethereum Balinaları 3 5 Milyon ETHyi Yuttu

Ethereum balinaları, piyasa değerine göre en büyük altcoin olan ETH biriktirmeye devam ediyorlar.

Ethereum Balinaları’nın Zulası

Santiment’ten gelen veriler, 11 Eylül’den bu yana, bir milyon veya daha fazla ETH tutan Ethereum balinalarına ait adreslerin toplu olarak 3.5 milyon yeni coin eklediğini gösteriyor.

Ekleme sonucunda, Merge yükseltmesinden bu yana Ethereum balinalarının ETH varlıklarında yüzde 14’lük bir artış gözleniyor.

Bunun yanısıra, bu kohortta bulunan yaklaşık 132 adet cüzdanın kümülatif varlıklarını, tüm zamanların en yüksek balansı olan 28,55 milyon adet ETH’ye itiyor. (Yazım anındaki değeri yaklaşık 36 milyar dolar seviyesinde.)

Buna karşılık, 100 bin ila 1 milyon ETH tutan Ethereum balinalarının altındaki yatırımcıların oluşturduğu ETH köpekbalıkları ve balinalar, önceki Santiment verilerine göre ETH varlıklarını satıyorlar.

Bilhassa, yeniden dağıtım eğilimi, Merge yükseltmesiyle, yani Ethereum blok zincirinin bir hisse kanıtı konsensüs mekanizması kullanmaya geçişinden kısa bir süre sonra başladı.

ETH piyasasında düşüş hissi devam ediyor

Merge yükseltmesiyle gelen etkileyici balina aktivitesine ve yeni oluşan blok zinciri dinamiklerine rağmen, Ether fiyatı büyük ölçüde kırmızıda işlem görmeye devam etti.

Trendkoin verilerine göre, ETH geçtiğimiz ay yaklaşık yüzde 5 oranında düştü. Son 24 saatte altcoin, yazım anında yüzde 0,56 düşüşle 1.289 dolar civarında el değiştiriyor.

Bununla birlikte, duruma iyi tarafından bakan analistler, mevcut durumda yeniden dağıtılan balinalar aktif birikime geri döndüğünde Ether fiyatının yükseleceği belirtiyorlar.

İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Aynı şekilde, son bir ayın en yüksek seviyesindeki ücret üretimi için ağın performansında yükseliş sinyallerinin devam ettiğini de öne sürüyorlar.

(Visited 136 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel