Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEthereum balinaları varlıklarını satarken Bitcoin balinaları biriktiriyor

Ethereum balinaları varlıklarını satarken Bitcoin balinaları biriktiriyor

Ethereum balinaları varlıklarını satarken Bitcoin balinaları biriktiriyor

Bu hafta, kripto para piyasasında ilginç bir durum gözlendi. Önde gelen iki kripto para Bitcoin ve Ethereum’un büyük sahipleri arasında önemli farklar ortaya çıktı.

Glassnode adlı analiz firmasına göre, Ethereum’da 1.000 ETH veya daha fazlasını elinde tutan büyük yatırımcılar, 2020’den bu yana büyük miktarda ETH satışı yaparak varlıklarını azalttılar.

Öte yandan, BTC sahipleri sessizce biriktirmeye devam ediyor. 1.000 BTC veya daha fazlasını elinde tutanlar aynı dönemde genellikle varlıklarını değiştirmediler. Ancak bazı yatırımcılar, FTX borsasının sorunları veya 2021’deki yükseliş döneminden sonra kâr elde etmek amacıyla satış yapmış olabilir.

Özetlemek gerekirse, Ethereum’da büyük yatırımcılar varlıklarını azaltırken, BTC sahipleri daha istikrarlı bir duruş sergiliyor ve büyük ölçüde birikimlerini koruyorlar.

Balinaların faaliyetlerindeki bu açık eşitsizlik, sosyal medyada bazı teorilerin paylaşılmasına yol açtı. BTC topluluğundan bazı önemli isimler, Ethereum topluluğuna karşı eleştirel yaklaşımlar sergileyerek tartışmaları alevlendirdi.

Swan özel müşteri hizmetleri başkanı Steven Lubka, ETH varlıklarını BTC karşılığında satmak isteyen birçok yüksek net değerli yatırımcıların Swan’a başvurduğunu belirtti. Ancak Lubka, bu konuda sektördeki hukuki endişelere dikkat çekti.

Lubka, “Ethereum’un düzenleyici baskı altında olduğu bir dönemde, Bitcoin böyle bir baskı altında değil” dedi.

Bitcoin ‘daha iyi’

Bu görüşler, Lightning Network’ün veri analitiği firması Amboss’un CEO’su ve kurucu ortağı Jesse Shrader tarafından dile getirildi ve dikkat çekti.

Shrader, “Bitcoin basit bir işlev sağlıyor: daha iyi bir kripto para” ifadesini kullandı. Aynı zamanda, “Ethereum’un büyüleyici bir karmaşıklık sunarken, akıllı sözleşmelere ve önemli hard fork protokol değişikliklerine bağlı olarak riskler taşıdığını” belirtti.

(Visited 78 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz