Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriGüncellemeden Sonra Ethereum Balina Varlıklarında Büyük Değişim Yaşandı

Güncellemeden Sonra Ethereum Balina Varlıklarında Büyük Değişim Yaşandı

Güncellemeden Sonra Ethereum Balina Varlıklarında Büyük Değişim Yaşandı

Ethereum The Merge, sadece blok zinciri ağ mimarisinde bir değişiklik değil, aynı zamanda ticaret davranışında da bir değişiklik getirdi. Merakla beklenen güncelleme, iş kanıtı konsensüsüne kıyasla hisse kanıtının güvenilirliği konusunda bir tartışma başlattı.

Ancak, güncelleme sonrası yaşanan fiyat düşüşü, büyük ölçüde olumsuz bir ortamda piyasa beklentilerine aykırıydı. Ethereum balina varlıklarındaki değişim, ekosistemin olaya nasıl tepki verdiğinin net bir kanıtı olabilir.

 

Ethereum Balinaları Varlıklarını Azaltıyor

The Merge’ün tamamlanmasından bu yana ETH fiyat düşüşüne paralel olarak, kripto para biriminin büyük sahipleri varlıklarını azalttı.

Veri analitik firması Santiment’in bulgularına göre balinaların ETH varlıklarında net bir düşüş yaşandı. Bin ila 10 bin arasında ETH tutan cüzdanların kümülatif varlıklarında yüzde 2,24 düşüş yaşanırken, 100 ila 1000 ETH olan cüzdanlarda yüzde 1,41’lik düşüş yaşandı.

15 Eylül’deki Ethereum güncellemesi, büyük adres davranışında bir değişime neden oldu. Hisse kanıtına geçişten bu yana geçen 6 gün içinde, bin ila 10 bin ETH tutan adresler kümülatif varlıklarının yüzde 2,24’ünü elden çıkardı.

100 ile 1000 arasında ETH olan adresler yüzde 1,41 düştü.

ETH’nin fiyatı son yedi gün içinde yüzde 15’ten fazla düştü. CoinMarketCap’e göre ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 0,95 düşüşle 1346 dolara geriledi.

Büyük kripto para birimleri arasında daha önce yüzde 20’ye yakın pazar payı olan Ethereum’un şu anda bu payı yüzde 17,79’a düştü.

Haftaya Cardano Vasil Hard Fork Gerçekleşecek

Vasil hard fork yükseltmesi, Cardano ağının işlevselliğini, performansını, ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştirecek. Oluşturulan ana ağ bloklarının yüzde 75’i, 25 kripto borsası ve en büyük 10 DApp bu yükseltme için hazır.

İlginizi çekebilir:  Polkadot Parachain teknolojisi ile ilgili yeni yol haritasını açıkladı

Fed’in faiz artırımı kararının beklenmesiyle birlikte ADA fiyatı hard forkun ardından düşebilir. Ancak analist tahminlerine göre bir toparlanma ve ardından fiyat artışı yaşanabilir.

(Visited 200 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz