Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriL1 ücretleri artıyor, Ethereum ve Avalanche (Avax) sosyal medya savaşı kızışıyor...

L1 ücretleri artıyor, Ethereum ve Avalanche (Avax) sosyal medya savaşı kızışıyor…

L1 ücretleri artmaya devam ederken Ethereum ve Avalanche (Avax) arasındaki sosyal medya savaşı iyice kızışmaya başladı.

Avalanche, Avax

Ethereum ve Avalanche (Avax) ölçekleme savaşları, ETH’nin karşı karşıya olduğu sorunlar nedeniyle sosyal medyada şiddetleniyor ve birinci katmandaki (L1) ücretler çok yüksek seviyelerde seyrediyor.

Önemli bir kripto VC şirketi olan Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su, zincirin şu an içinde bulunduğu durumu eleştirerek projeden desteğini çektiğini duyurdu. Avalanche’ın arkasındaki şirket olan Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Avalanche’ın büyümesi ne olursa olsun ölçeklenebileceğini belirtti.

Başlıklar

Ethereum, sosyal medyada tepki alıyor

Kullanıcıların Ethereum L1 üzerinde işlem yapmak için ödemek zorunda oldukları yüksek ücretler, zincirin destekçilerini sosyal medyada bunların neden olduğu sorunlar hakkında çok sesli olmaya sevk ediyor. Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su, Ethereum zincirinin şu anki durumundan ve destekçilerinin operasyonunu ölçeklendirmede nasıl başarısız olduğundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Su twitter’da şunları söyledi :

Evet, geçmişte desteklememe rağmen Ethereum’u terk ettim. Evet Ethereum geçmişte destek vermesine rağmen kullanıcılarını terk etti. Ethereum kültürü, kurucular İkileminden büyük ölçüde zarar görüyor. Herkes zaten başlangıçta ne yapmaya karar verdiğini hatırlayamayacak kadar zengin.

Su, yeni gelenler için zincirin yüksek ücretler nedeniyle kullanılamaz olmasını da eleştirdi. Tweet, 15 binden fazla beğeni aldı ve bunların 4 bini tweet’lenmenin ilk bir saatinde gerçekleşti. Bu rahatsızlık aynı zamanda piyasanın içindeki diğerlerinden de ses buluyor; Messari CEO’su Ryan Selkis de şunları belirtti:

Ethereum’un artık bir menkul kıymet olup olmaması önemli değil çünkü onu kullanmayı göze alabilecek tek kişi zaten akredite.

Avalanche (Avax) mücadeleye giriyor

Platform genellikle şu anda kripto para piyasasındaki en üretken ikamelerden biri olarak Ethereum’a karşı yarışıyor. Ağ, işlem için daha düşük ücretler sunsa da, bu genellikle Ethereum’a kıyasla yaşadığı daha düşük kullanımla ilişkilendirilir. Bu konuda Ava Labs kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer şunları vurguladı :

Bunu duymaya devam edin: ‘bir gün Avalanche Ethereum kadar yavaş olacak mı?’ Hayır. Platformumuz bize fikir birliği ve köprü oluşturmada en büyük atılımları getirdi. Göz kapaklarını kırpmadan daha küçük mühendislik problemlerini çözeceğiz.

Orijinal akıllı sözleşme zincirinin savunucuları, bazı kullanıcıları Avalanche ve Solana gibi diğer zincirlere yönlendiren Arbitrum ve Optimism gibi rollup’lara dayalı L2 çözümleriyle zinciri ölçeklendirmeye odaklandılar, çünkü yüksek ücretlerin yakında değişmesi olası değil.

(Visited 134 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,064.45 3.84%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,796.25 5.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542811 4.22%
solana
Solana (SOL) $ 42.91 5.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382605 1.94%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.26 7.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070518 1.73%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.77 7.27%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.62 9.50%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.12 2.37%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.52 3.37%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3757 3.83%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.940527 2.79%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.63 10.82%