Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriSantiment açıkladı: Ethereum adres aktivitesindeki artış ne anlama geliyor?

Santiment açıkladı: Ethereum adres aktivitesindeki artış ne anlama geliyor?

ETH, Ethereum, EIP-1559

Son dönemde Ethereum’un değerinde yaşanan sürekli artışın arkasında, artan ağ etkinliğinin olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Santiment tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre, Ekim ayında Ethereum ağ adresi etkinliği Eylül ayı sonlarındaki düşük seviyesinden %48 oranında yükseldi.

Eth ağ etkinliği
Ethereum adres etkinliği. Kaynak: Santiment

Aynı dönemde Ethereum’un değeri, %43 artarak yeni bir rekor seviyeye ulaştı. İkinci sıradaki kripto para birimi, 21 Temmuz’da yaklaşık 1.780 dolara düşmesine rağmen ralliyi sürdürmeyi başardı.

Ağ etkinliği, binlerce merkezi olmayan uygulama (dApps) oluşturmak için kullanılan baskın blok zinciri olarak Ethereum’un kripto ekosistemindeki rolünü potansiyel olarak yansıtıyor.

Ağ altında, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ve takas edilemez tokenler ( NFT’ler ) en hızlı büyüyenler arasında yer alıyor. İki ürün, Ethereum’un daha yüksek bir piyasa değerine dönüşmesine katkı sağlayan sermaye girişi almasını sağladı.

Ethereum ağ yükseltmelerinin rolü

Ayrıca, ağın daha hızlı ve daha enerji verimli hale gelmesi için yükseltmeler devreye alınıyor. Ağdaki dikkate değer yükseltmelerden bazıları, Ağustos ayında uygulanan Ethereum’un EIP 1559’unu içeriyor. Yükseltmelerle, ağ madencilere ödenen ücretlerin bir kısmını yaktı ve ağ kullanımının bir fonksiyonu olarak net ihraç miktarını azalttı.

Yükseltmeler aynı zamanda hisse kanıtı protokolüne geçişle de uyumlu. Geçişten önce, staking’ten para kazanmak isteyen yeni bir kullanıcı akışı yaşıyor. Bilindiği üzere  ETH 2.0 sözleşme mevduatlarının değeri Ağustos ayında 20.7 milyar dolar ile rekor seviyelere ulaşmıştı.

Hatta, Altair yükseltmesi başarılı olarak ortaya çıktı ve başlatma sırasında node’ların yüzde 98,7’si güncellendi. Yükseltme, yaygın olarak Ethereum 2.0’ı gerçekleştirmeye yönelik önemli bir adım olarak görülüyor.

(Visited 124 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakfinbold
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,021.17 3.54%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,690.70 4.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.512773 3.37%
solana
Solana (SOL) $ 39.82 6.41%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364274 3.63%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.72 4.61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068487 6.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 1.15%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.49 3.23%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.41 2.24%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.72 6.06%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.342525 11.28%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.886309 3.82%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.40 0.63%