Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriETH’de Merge coşkusu, Bitcoin’de MT.GOX belirsizliği

ETH’de Merge coşkusu, Bitcoin’de MT.GOX belirsizliği

Bitcoin bu model nedeniyle tekrar 19 bin doları görebilir

Bitcoin’in 23 bin dolara giden yolu, kripto para piyasasının nihayet herkesin çok uzun zamandır beklediği tersine dönüş anlamına gelebilecek bir “umut rallisi” başlattı.

BTC’nin önceki girişimleri sonuçsuz kalmıştı

Bitcoin’i aşağı iten formasyon, geçen ay ayı bayrağı düzeninde hareket ediyordu ve 23 bin dolara çıkan yerel zirveler görülmüştü. Ne yazık ki, BTC 19.200 dolar civarındaki yerel en düşük seviyelere geri geldiğinden, ani artışların hiçbiri tam bir geri dönüş rallisinde sonuçlanmamıştı.

Tarihsel olarak, BTC, ek satışların yukarıda belirtilen modelin altına iteceğini umarken, başka bir koparma girişiminde bulunmadan önce aşağı doğru hareket etmeye ve formasyonun alt sınırına ulaşmaya devam etmesi gerekiyordu.

Ayı bayrağı, keskin düşüş trendlerinde hareket eden varlıklar için en yaygın modellerden biridir. Genellikle, başka bir yükseliş veya düşüşten önce piyasanın “soğuması” gerektiğinde ortaya çıkar.

Neyse ki bu defa 23.300 dolar seviyelerini geri alan Bitcoin formasyonu kırmış gibi.

Artık Bitcoin’de dikkatler Mt.Gox üzerinde

Önde gelen stratejistlerden Şant Manukyan şöyle söylüyor:

Onchain göstergelerin (MVRV, Puell, Hash Ribbon etc) BTC’de dibe işaret ettiğini daha önce tartışmıştık. (Bugünkü ScaramuCci haberi gibi) haberlerin de artık etkisiz olması olumlu bir durum. Geriye görünürde 2 risk kalıyor. Biri madenci satışları ikincisi ise Mt. Gox korkusu.

 

Mt konusunu özetlersem: Yatırımcılar yavaş yavaş BTC’lerini geri alıyor ve Temmuz ayında gelen açıklamayla Ağustos sonu gibi önemli bir miktarın serbest kalacağına işaret ediyor.

 

Tartışma da bunun ne kadarı (ciddi bir kar olduğu için) satışa gelir, Merge nedeni ile BTC sat – ETH al olur mu vs vs üzerine dönüyor.

 

Her durumda 22.500 dolar üzeri bir hareket olumlu olur. Benim açımdan sorun: bu satışta BTC’nin ne olmadığını gördük, ne olduğu üzerinde ise bir uzlaşı/netlik olmadan yeni bir yukarı trendin başlaması zor.


Merge güncellemesi yaklaştıkça Ethereum çekim merkezi oluyor

Merge güncelleme tarihinin yayınlanmasının ardından, Ethereum yüzde 45’lik büyük bir ralli yaşadı ve Lido DAO gibi yükseltmeden yararlanacak projelerin tokenleri yüzde 200 arttı.

Yazım zamanında, Ethereum son yedi günde yüzde 45’lik bir ralli ile piyasaya liderlik ederken, BTC 23 bin doların üzerinde toparlanma rallisini sürdürüyor.

(Visited 37 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,627.60 6.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,906.94 11.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539245 4.82%
solana
Solana (SOL) $ 44.23 10.42%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381813 4.43%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 7.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.072025 4.63%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.44%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.62 5.35%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.04 7.27%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 7.72%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.36 5.57%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.367657 6.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.938927 5.12%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 11.59%