Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriETH Merge'e Rağmen Zayıf Görünüyor! Düşüşün Nedeni Ne?

ETH Merge’e Rağmen Zayıf Görünüyor! Düşüşün Nedeni Ne?

ETH Merge'e Rağmen Zayıf Görünüyor Düşüşün Nedeni Ne

Ethereum ağının Merge isimli Proof-of-Stake’e (PoS) geçişiyle birlikte dolaşımdaki ETH arzı azaldı.

Deflasyonist hale gelen varlık yine de grafikler üzerinde zayıf görünüyor.

 

ETH Merge Güncellemesine Rağmen Zayıf Görünüyor

Görünüşe göre ETH Merge’ü, en azından şimdilik, altcoin sahiplerinin umduğu yükseliş katalizörü olmayabilir.

ETH, dönüm noktası olayının ardından iyi performans sergiledi ve kazançlarını silmeden önce 1.642 dolara kadar yükseldi. Ancak konumunu koruyamadı ve bu yazının yazıldığı dakikalarda 1,587.44 USD seviyesine kadar geriledi.

ETH Merge güncellemesi, kripto tarihindeki en önemli teknolojik güncellemelerden biri olarak birkaç yıldır bekleniyordu. Merge ile birlikte, Ethereum artık fikir birliğine varmak için doğrulayıcılarla birlikte ağa çeşitli faydalar sağlıyor. Bu faydalar arasında ise enerji tüketiminde %99.95’lik bir azalma ve ETH ihracında %90’lık kesinti yer alıyor.

Ethereum’un Merge sonrası emisyonlarını azaltmasıyla birlikte, ETH arzının etkinlikten önce zirveye ulaşması bekleniyordu. Ultrasound.money verilerine göre, ETH’nin dolaşımdaki arzı, Merge gerçekleştiğinde 120.521.139.31 ETH‘ye ulaştı. Birleşmeden bu yana yaklaşık arz 170 ETH azaldı ve şimdilik deflasyonist bir görünüme ulaşmasını sağladı.

Uzun süredir konuşulan güncellemenin ETH’nin fiyatında olumlu bir etkiye sebep olması bekleniyordu. Merge’ün yaklaştığı günlerde güçlü görünen ETH, Haziran ayından Ağustos ortasına kadar 2.000 doları geçmişti. Ancak güncelleme sonrası durum aynı olmadı.

ETH’de Makro Görünüm Nasıl?

Bununla birlikte ETH, dünya çapında yükselen enflasyon, faiz artışları ve ayı piyasasına karşı iyi mücadele etti. Ancak yine de lider altcoin, Merge’e giden günlerde ETH sahiplerini hayal kırıklığına uğratabileceğini gösterdi.

Son fiyat hareketi, Merge’ün piyasada hızlı bir etkisi olmadığını gösterdi. BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, geçen hafta Merge sonrasında %20’lik bir düzeltme ile “haberleri sat” etkinliği olabileceğini söyleyenlerden biriydi.

İlginizi çekebilir:  ETH kurucusu Vitalik Buterin tam 400 Ether transfer etti

ETH eğer deflasyonist kalırsa, varlığın gelecekte yükselmesi için iyi bir ihtimal var gibi görünüyor. Yine de özellikle FED, yükselen enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını yükseltmeye devam ettiği için bu yükseliş zaman alabilir.

Bu yıl da görüldüğü üzere faiz artışları, özellikle BTC ve ETH gibi riskli varlıkları sert bir düşüş eğilimine itti. Merge gibi büyük bir olayda bile, ETH’nin FED’le savaşması gerektiği sürece çıkması zor bir yokuş var.

(Visited 62 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz