Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriEski Goldman Sachs Yöneticisi: XRP'de Boğayım! Çünkü…

Eski Goldman Sachs Yöneticisi: XRP’de Boğayım! Çünkü…

Eski Goldman Sachs Yöneticisi XRPde Boğayım Çünkü

Goldman Sachs eski yöneticisi ve makro guru Raoul Pal, XRP ile ilgili boğa eğilimini dile getirdi.

Raoul Pal, en son ‘Bana Her Şeyi Sor’ (AMA) videosunda, XRP’nin hali hazırda faydası olduğunu ve para transferlerinde kullanıldığını söyledi.

XRP Fiyatı Yükselebilir…

Makro guruya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple şirketi aleyhine açtığı davayı kazanması durumunda altcoinin fiyatı çıkışa geçebilir.

Bununla birlikte Pal, şirketin davayı kaybetmesi halinde tokenin fiyatının düşme riskinin nispeten daha düşük olduğuna inanıyor.

Bunu milyonlarca kez söyledim, XRP’nin gerçek bir kullanım durumu var. Protokol olarak kullanılıyor…

Kararı alırlarsa boşluk riskinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu kadar düşük boşluk riski yok. Bazı spekülasyonlar olmalı.

Ama kullanılıyor ve para transferi için kullanılan bir zincir Metcalfe Yasasına problemim bir ağ. Bu nedenle onunla bir sorunum yok. Küçük bir hissem bulunuyor.

Metcalfe Yasası, bir ağdaki kullanıcı sayısı arttıkça, ağın değerinin de arttığını söyler.

SEC, Aralık 2020’de açtığı davada, kripto paranın piyasaya sürüldüğü 2013 yılı içerisinde, Ripple Labs’ın yasal olmayan bir menkul kıymet arzı yapmış olduğunu iddia ediyor.

Raoul Pal’e göre, tokenin bireysel yatırımcılarının, SEC’in Ripple’a açtığı dava nedeniyle cesaretleri kırılmış  durumda.

Bireysel, beklediğimiz bu saçma SEC düzenlemesi ve kararı nedeniyle geri çekildi.

Yazım esnasında, XRP gün içinde %3’ün üzerinde artışla 0,36 dolardan el değiştiriyor.

(Visited 102 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Son bir aydır piyasayı alev alev yakan altcoin!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz