Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEski CIA çalışanından Bitcoin ve DeX yorumu

Eski CIA çalışanından Bitcoin ve DeX yorumu

Eski CIA çalışanından Bitcoin ve DeX yorumu

Amerikalı bilgisayar uzman ve eski CIA çalışanı Edward Snowden, kripto para endüstrisi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Snowden, piyasanın biraz daha geri çekilmeye devam edeceğini ve daha önce gördüğümüz fiyat seviyelerine geri geleceğini söyledi.

Ancak tahmini sadece Bitcoin ve onun göstereceği fiyat performansı ile ilgili değil. Snowden, endüstrinin FTX çöküşünden sonra güvenli DEX’lere geçmesi gerektiğine inanıyor.

Neden DEX?

Bilindiği üzere merkezi olmayan borsalar (DEX), merkezi borsalara alternatif olarak çıkmıştır. Üçüncü bir taraf olmadan tamamen akıllı sözleşmelerle yönetilir. İnsan faktörünün olmaması nedeniyle, rezervleri hiçbir zaman kullanıcıların yatırdıkları varlıkların altına inmediği için FTX borsasında karşılaşılan sorunları yaşamaz.

Ancak DEX kullanıcıları, CEX’in yapısının engellediği belirli riskleri tolere etmek zorundadır. Teknik olarak DEX hesabınız, çeşitli fiyat oracle’larına bağlanan ve diğer cüzdanlarla değiş tokuşa izin veren birden fazla coin içeren cüzdandan başka bir şey değildir. Hesabınız, şifresini unutursanız veya erişiminizi kaybederseniz, hiçbir üçüncü şahıs size yeni bir şifre sağlayamayacağı için sonsuza kadar kullanılamayacaktır.

Öte yandan regülasyonlar DEX yatırımcılarının göz önünde bulundurması gereken bir başka faktördür. Denetlenmemiş merkezi olmayan borsaların yaşadığı hacklenme ve likidite havuzlarının boşaltılması gibi vakalar nedeniyle, Avrupalı ​​ve ABD’li düzenleyicilerin baskısıyla karşılaşmış ve çoğu DEX’in işlevselliği sınırlandırılmıştır.

2020 yılında Edward Snowden, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara taşıyan rallisini doğru olarak tahmin etmişti. Fakat Snowden, finansal eğitiminin sıfır olduğunu ve insanların onun düşüncelerini gerçekten ciddi bir tahmin veya analiz olarak görmemesi gerektiğini de eklemişti.

(Visited 246 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  SEC Başkanı borsalar hakkında konuştu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz