Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriEski CEO'dan Bitcoin ile ilgili flaş tahmin

Eski CEO’dan Bitcoin ile ilgili flaş tahmin

Eski BitMEX CEO'su Hayes ABD'li Yetkililere Teslim Oldu

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, FED’in bir kez daha finansal sisteme trilyonlarca dolar enjekte edeceği tahmininde bulundu ve Bitcoin’in de (BTC) dibe vurup hızla toparlanmasını beklediğini ifade etti.

Hayes’in teorisinin temelini, Japon yeni (JPY) ve Euro’nun (EUR) ABD doları karşısındaki performansı oluşturuyor.

Hayes, ABD dolarının söz konusu para birimlerine karşı devam eden gücünün, FED’in müdahale etmesine ve para basmasına neden olacağını savunuyor.

İzlemelisiniz: JPY ve EUR.

JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD’yi zayıflatacak bir ‘müdahale’ bekleyin.

‘Müdahale’, Fed’in para basması anlamına gelir.

Para basmak, BTC fiyatının yükselmesi demektir.

Yeni bir blog yazısında Hayes, hem Japonya’nın hem de Avrupa Birliği’nin getiri eğrisi kontrolüne (YCC) nasıl dahil olduğuna vurgu yaparak tezine açıklık getiriyor. Hayes’e göre YCC, ülkenin itibari para birimini zayıflatmak amacıyla devlet tahvili satın almak ve getirileri azaltmak için para arzını genişletme eylemidir.

Genellikle Japonya ve AB, gelişmiş dünyanın geri kalanına karşı zayıf bir yen veya euroya sahip olmaktan mutludur. Malları diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu için ihracat endüstrileri pazar payı kazanıyor.

Hayes, artan enflasyonun Japonya ve AB vatandaşlarının günlük harcamalarını karşılamasını zorlaştırdığı için bu sefer durumun diğerlerinden farklı olduğuna dikkat çekiyor.

COVID sonrası yaşanan gıda, yakıt enflasyonu ve Rus emtia ihracatının yasaklanması, yemek yemek, dolaşmak, konutları ısıtmayı ve soğutmayı giderek daha pahalı hale getiriyor.

Öte yandan Hayes, Amerika’nın ekonomik yaptırımlarla Rusya’ya diz çöktürmek istiyorsa ABD dolarını, JPY ve EUR karşısında zayıflatmanın bir yolunu bulması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca ABD’nin müttefiklerini desteklemek için para basmaya tekrar başlaması halinde, likiditedeki artışın sonunda Bitcoin ve kripto pazarının tekrar yukarı yönlü bir ivme kazanacağını savunuyor.

Sistemde daha fazla itibari para likiditesi ile, kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları dibi bulacak ve yatırımcılar merkez bankası finansal varlık piyasasının etkinleştirildiğini keşfettikçe hızla toparlanmaya başlayacak.

(Visited 377 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,627.60 6.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,906.94 11.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539245 4.82%
solana
Solana (SOL) $ 44.23 10.42%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381813 4.43%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 7.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.072025 4.63%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.44%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.62 5.35%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.04 7.27%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 7.72%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.36 5.57%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.367657 6.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.938927 5.12%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 11.59%