Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriEnjin, NFT'leri Daha Çevre Dostu Yapmaya Çalışıyor

Enjin, NFT’leri Daha Çevre Dostu Yapmaya Çalışıyor

Enjin, NFT'leri Daha Çevre Dostu Yapmaya Çalışıyor

Blockchain şirketi Enjin, çevre dostu NFT’leri Güney Kore’deki bir sosyal oyun uygulaması olan GameTalkTalk’a entegre etmek için sosyal oyun platformu Ludena Protocol ile ortaklık yapıyor.

Enjin ve Ludena Protokolü, uygulama içinde GameTalkTalk katılımını artırmaya ve karbonsuz NFT’ler geliştirmeye çalışacak.

Enjin CEO’su Maxim Blagov;

“Karbonsuz NFT’leri üç milyon kullanıcı ile buluşturmak için GameTalkTalk ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. NFT’lerin yeni kullanıcıları oyunlara nasıl sürdürülebilir bir şekilde yönlendiren son derece bağlı topluluklar yarattığını göstermeyi amaçlıyoruz.”

Fungible olmayan tokenler (NFT’ler) için mevcut çılgınlığın ortasında, WIRED ve TIME gibi haber kaynaklarının çevresel etkileri büyüteç altına girerken, sanat platformu ArtStation, kullanıcıların enerji tüketimine yönelik tepkilerinden dolayı bir NFT girişiminden vazgeçti.

NFT’ler ve Enerji Tüketimi

Digiconomist’e göreNFT’lerin çoğunluğu tarafından kullanılan blok zinciri Ethereum, yılda yaklaşık 30 terawatt saat tüketiyor. (Bu, bir saat boyunca bir trilyon watt çıktı üretmeye eşit bir enerji birimini izleyen bir ölçüdür) Ölçüm, tüm ülkelerin yıllık enerji tüketimini izlemek için kullanılır ve yaklaşık 30 TWh’de Ethereum’un tüketimi, Bahreyn gibi bir ülkeye büyük ölçüde eşdeğerdir. 

İlginizi Çekebilir: Michael van de Poppe: Büyük Fırsatlar Sunan 3 Altcoin Projesi Takibimde!

Ethereum’un enerji tüketimi son zamanlarda arttı. Ağın enerji tüketimi Ağustos 2020’de yaklaşık 8 TWh’den bugün 30 THw’lik mevcut rakamlara yükseldi. Bu, bir yıl olmadan % 275’lik bir artışı temsil ediyor. Ancak Ethereum, yeşil sorunu olan tek kripto para birimi değil. Karşılaştırmalı olarak, Bitcoin ağı çok daha fazla enerji tüketiyor. Bir tahmine göre, Bitcoin’in Bahreyn’den çok daha büyük ülkelerin tüketimine rakip olmaya yetecek kadar yılda kabaca 130 TWh arttığını iddia ediliyor.

Ethereum ve bunun üzerine inşa edilen NFT’ler için, offing’de uzun vadeli bir çözüm var. Blok zinciri, uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi ile enerji yoğun proof of stake mekanizmasından daha az talepkar bir modele geçiyor. (Flow gibi bazı NFT platformları zaten proof of stake kullanıyor). Ancak kısa vadede, Ethereum’u ve NFT’leri daha sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan girişimler memnun verici duruyor.

(Visited 40 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,192.48 4.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.41 5.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.544925 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 43.17 6.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.384405 2.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.35 8.68%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071283 2.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.36%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.78 6.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.65 10.13%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.14 2.62%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.79 3.64%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.375299 4.01%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945677 3.40%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.67 12.34%