Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaAltcoin Haberleri1 haftada yüzde 90'dan fazla yükseldiler: En iyi 5 altcoin

1 haftada yüzde 90’dan fazla yükseldiler: En iyi 5 altcoin

altcoin

Yeni bir altcoin sezonunun ortasında 5 farklı altcoin yüzde 90’a varan oranla yükseldi.

  1. Oasis Network (ROSE): %92,26
  2. Civic (CVC): %88,09
  3. Fantom (FTM): %84,95
  4. Quant (QNT): %84,62
  5. IOTA: %80,76

En çok artan altcoin Oasis Network (ROSE) oldu

Oasis Network (ROSE) 23 Ağustos tarihinde alçalan direnç çizgisinden reddedildi. Alçalan direnç çizgisi ise 14 Mart’ta ulaşılan rekor seviyeden bu yana varlığını koruyordu.

Öte yandan altcoin fiyatı, reddedilmenin ardından iyileşme gösterdi ve 31 Ağustos’ta alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı. Direncin aşılmasının ardından yükseliş hareketi de hız kazandı.

ROSE şu anda 0,206 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Ayrıca bu direnç, 0,786 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Yatay bir direnç bölgesiyle de kesişiyor. Direnç bölgesinin aşılması halinde ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılabilir.

ROSEUSDT 2021 09 06 08 49 55 1
Kaynak: Tradingview

Civic (CVC) yeni bir fiyat rekoru kırdı

Civic (CVC) 29 Ağustos tarihinde alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi denedi. Ancak bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı. 3 Eylül’de ise fiyat, direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı.

Direnç çizgisinin aşılmasının ardından yükseliş hareketi devam etti. Böylece altcoin, 5 Eylül’de rekor seviye olan 0,98 dolara ulaştı. Ancak aynı gün, keskin bir düşüş yaşandı.

CVC şu anda 0.61 dolardaki yatay bölge üzerinde bir destek bulmayı deniyor. Buna ek olarak, 0.60 dolar bölgesinin daha önce bir direnç olarak çalıştığı da biliniyor. Desteğin bulunması halinde ise yükseliş hareketinin devam etmesi muhtemel görünüyor.

Rekor seviyeye ulaşan bir diğer altcoin: Fantom (FTM)

Fantom (FTM) 30 Ağustos’ta 0.705 dolardaki yatay direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi ve 31 Ağustos’ta bu bölgeyi bir destek olarak onayladı. Fiyat, 31 Ağustos’tan bu yana artış kaydediyor.

Fiyat hareketine yakından bakıldığında, 3 Eylül’de rekor seviyeye ulaşıldığı ve rekor seviyenin ardından yükseliş hareketinin de hız kazandığı görülüyor. Böylece altcoin, 6 Eylül’de 1.346 dolar seviyesine ulaştı ve yeni bir rekora daha imza attı.

En yakın direnç bölgesi, 1.45 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 1.61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise son düşüş hareketi esas alınarak hesaplandı. Ayrıca günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI da artış sergiliyor.

ftm
Kaynak: Tradingview

Quant (QNT) desteği onayladı

Quant (QNT) 20 Temmuz’da hızlı bir oranda yükselmeye başladı. Böylece altcoin, 28 Ağustos’ta 180 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı. 180 dolar bölgesi, 4 Eylül’de bir destek olarak onaylandı. Ayrıca 3 Eylül’de yeni bir yükseliş hareketi başladı ve 6 Eylül’de 385 dolar seviyesinde bir tepe oluştu.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. Ancak tamamen parabolik bir görünüm sergileyen yükseliş hareketinin uzun vadede sona ermesi bekleniyor.

altcoin
Kaynak: Tradingview

IOTA fiyat hareketi

IOTA 20 Temmuz’dan bu yana artış kaydediyor. Fiyat hareketine yakından bakıldığında, 2 Eylül’de yüksek bir dip oluştuğu ve daha sonra yükseliş hareketinin hız kazandığı görülüyor. Ancak altcoin, 1.88 dolardaki direnç bölgesini aşamadı ve bir gerileme yaşandı. Bu direnç ise 0.618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir direnç bölgesiyle de kesişiyor.

Öte yandan yükseliş hareketi, bir yükseliş impulsünün üçüncü dalgasının bir parçası olabilir. Dolayısıyla bir düşüş meydana gelebilir ve bu süreçte, dördüncü dalga geri çekilmesi tamamlanabilir. Ancak daha sonra yeni bir yükseliş hareketi tekrar başlayabilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatının artmasındaki neden ne, yatırımcıları neler bekliyor?

altcoin
Kaynak: Tradingview
(Visited 246 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,487.56 1.20%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,989.39 3.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.562534 4.63%
solana
Solana (SOL) $ 46.75 4.24%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380179 0.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 0.47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073746 2.28%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 0.74%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.24 0.01%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.19 0.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.06 0.35%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.73 2.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.371395 2.13%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 8.73%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 0.58%