Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriElrond‘dan yeni hamle!

Elrond‘dan yeni hamle!

Utrust'un alımı, Elrond'un "Trader Verimi" adlı yenilikçi bir ürün sunabilmesini sağlayacak

Elrond, merchant yield, utrust

Yüksek verimli blok zinciri platformu Elrond, milyonlarca tüccara kriptoyu ulaştırmak için, global bir kripto para ödeme çözümü olan Utrust‘u satın aldığını açıkladı.

Şirket, Utrust‘u satın almalarının e-ticaret ve ödemelerde devrim yapmalarını sağlayacağını iddia ediyor.

Başlıklar

Elrond, Web3 ödemelerinde iddialı

Ticaret dünyasının artan dijitalleşmesine rağmen, ödeme servisleri halen yavaş süreleri ile yüzde 3 ila yüzde 11’i arasında yüksek ücretler sunuyor. Bu oranlar kripto dünyasında göz ardı edilebilir olsa da, genellikle dünyadaki birçok işletme için karlılık ve iflas arasındaki fark anlamına gelir.

Yüksek verimli bir PoS ağı olan Elrond, bunu çözme amacında.

Platform ilk olarak, tüccarlar için anında ödeme sunan Portekiz’de kurulmuş bir kripto para ödeme çözümü olan Utrust’u satın almakla işe başladılar.

CF77B875 5B34 4250 952E 00778F158E1E

Satın alma, iki farklı hedefi gerçekleştirmeye yönelikti: Blok zinciri teknolojisi ile ödemeleri daha hızlı ve güvenilir hale getirmek ve Merchant Yield isimli yeni ürünü aracılığıyla bir paradigma kayması yaratmak için güçlü DeFi mekaniğini devreye sokmak.

Şirket, blockchain teknolojisinin herkes tarafından her yerde erişilebilir, yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi, ucuz finansal sistemin omurgası olarak hizmet edeceğini bildirdi.

Şirket, yeni finansal sistemin ödemeleri “tam yerli dijital” hale getirmek için blok zinciri teknolojisini kullanacağını açıkladı. Blockchain ile ödemelerin, maliyetten ödün vermeden anında ödeme ve yüksek güvenlik sunacak olmasının dünyadaki tüm tüccarları çekeceğine inanılıyor.

Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu‘ya göre, ödemeler neredeyse anında ve önemsiz bir maliyetle yapılmalıdır. Ceo, “Bunu dünya çapında etkinleştirmek ilk hedefimiz.” dedi.

Öte yandan, dünya çapında milyonlarca kişiyi çekmek, hızlı olmaktan çok daha fazlasını gerektirecektir. Elrond’un Merchant Yield isimli yeni ürünü, kullanıcıları her işlem için ödeme yapmak yerine kazanmalarını sağlayarak dijital ödemeleri ölçeklenebilir bir gelir akışına dönüştürecek.

Utrust CEO’su Sanja Kon, ödemeleri maliyetten gelir akışına dönüştürme düşüncesinin ilk duyulduğunda çılgınca bir fikir gibi geldiğini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

Bu fikri Elrond ile birlikte keşfettikten sonra, bunun ödemelerin kaçınılmaz geleceği olduğunu fark ettik. Bu yüzden güçlerimizi birleştirmeye ve DeFi ödemelerinin uygulanmasını hızlandırmaya karar verdik.

Elrond nedir?

Elrond, çıktı ve yürütme hızında 1000 kat kümülatif bir gelişme sağlamak üzere tasarlanmış internet ölçeğinde bir blok zinciridir. Bunu gerçekleştirmek için Elrond iki önemli yenilik sunar: yeni bir Uyarlanabilir Durum Paylaşımı mekanizması ve bir PoS algoritması, hızlı, verimli ve güvenli bir fikir birliği mekanizmasıyla doğrusal ölçeklenebilirlik sağlamaktadır. Bu sayede Elrond, 6 saniyelik gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyetle saniyede 15.000’den fazla sayıda işlemi (TPS) işleyebilir ve izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmayı hedefler.

Utrust nedir?

Utrust, finans ve ödeme endüstrisini modernize etmek ve kullanıcılar için anında işlemler ve ödemeler ile alıcı koruması sağlayarak geleneksel ödeme yöntemlerinin problemlerini çözmek için tasarlanmış bir kripto para ödeme çözümüdür. Web3 ödeme teknolojisi global ölçekte ödeme yapmanın ve ödeme almanın en yeni yoludur.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,021.17 3.54%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,690.70 4.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.512773 3.37%
solana
Solana (SOL) $ 39.82 6.41%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364274 3.63%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.72 4.61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068487 6.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 1.15%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.49 3.23%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.41 2.24%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.72 6.06%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.342525 11.28%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.886309 3.82%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.40 0.63%