Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk'tan Mars İçin Gizli Plan! SpaceX Yeni Bir Coin mi Tasarlıyor?

Elon Musk’tan Mars İçin Gizli Plan! SpaceX Yeni Bir Coin mi Tasarlıyor?

Elon Musk'tan Mars İçin Gizli Plan! SpaceX Yeni Bir Coin mi Tasarlıyor?

SpaceX’in Mars’a planlanan fırlatılışına sadece iki yıl kaldı ve Elon Musk’ın, Mars Coin için bazı planları olabilir.

Bilim adamları yıllardır Mars’ta yaşamın nasıl sürdürüleceğini bulmaya çalışıyorlar. Hatta Mars’ta nasıl çiftçilik yapacakları üzerinde çalışıyorlar.

Çiftçilik, Mars’ta yaşamanın önemli yönlerinden biridir. Ama şimdi yeni bir fikir var. Yerleşimciler hangi para birimini kullanacak?

Elon Musk, Mars’ı Kolonileştirmek İstiyor

Elon Musk’ın, Mars’ta bir koloni kurma konusundaki ilgisi herkesçe bilinen bir gerçek. Hatta Musk, sık sık gelecekteki Mars kolonisinin nasıl görüneceğinden bahsediyor. Daha önce Mars’ta Bar fikri hakkında espiri yapmıştı.

Hatta kendisi, şakayla karışık Mars’a nükleer bomba atmakla ilgili tweet bile atmıştı. Tabi bu düşüncenin arkasındaki teori, kızıl gezegenin ısınmasına yardımcı olacağı ve insan yaşamına uygun hale getireceği tezine dayanıyor.

Aslında Musk‘ın Mars ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar Kızıl Gezegene yerleşme hedefine dikkat çekiyor. Sık sık “dünyaya ne zaman bir şey olacağını bilemeyiz” derken, insanlığın 3. Dünya Savaşı’ndan önce Mars’ı kolonileştirmesinin iyi olacağını düşünüyor.

Bu amaçla, SpaceX sadece Mars’a gitmek için değil, bunu sürdürülebilir ve uygun maliyetli bir şekilde yapmak için milyarlarca dolar yatırım yaptı. SpaceX bunu sadece iki yıl sonra yani 2024’te gerçekleştirmeyi planlıyor.

Mars Kolonisi Nerede Olacak?

Peki Musk’ın ekibi nereye yerleşecek? Suya yakın bir noktaya yerleşmesi herhangi bir koloni için ilk gereklilik olacak. Bilim adamları Mars’ta bir zamanlar suyun bulunduğunu ve bu suyun özellikle buzun içinde kilitli kalmış olabileceğini düşünüyorlar.

Şu anda SpaceX bilim adamları, yalnızca kızıl gezegenin doğal kaynaklarını kullanarak nasıl yakıt ikmali yapılacağını bulmaya çalışıyorlar.

Musk’ın ürettiği makinelere de Mars’ta ihtiyaç duyulacak. Şu anda Elon Musk’ın kurduğu altyapı ve tünel şirketi Boring Company, Los Angeles’ın altında, gelecekteki bir yeraltı ulaşım ağına hazır tüneller yapmakla meşgul. Mars’ta, gelecekteki insan kolonilerini iyonlaştırıcı radyasyon bombalamasından korumak için bu tarz tünellere ihtiyaç duyulacak.

İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

İnsanlar, temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra bir başka Musk icadı devreye girecek. Starlink uyduları Kızıl Gezegendeki kolonistler için hayati iletişim bağlantılarını sağlayacak.

Bu arada Tesla’yı da unutmamak gerekir. Otonom Tesla’ların Mars yüzeyinde mekik dokuyarak hayati görevleri icra edeceği bir ortamı hayal etmek çokta zor değil.

Mars’taki Para Birimi 

Daha fazla insan Mars’a taşındıkça, gezegen içi bir para birimine ihtiyaç duyulacak. Doğal olarak, bu bir kripto para birimi olacak. Fakat hangisi? Elon Musk geçtiğimiz yıl Binance kurucusu CZ ile Twitter üzerinden yaptığı konuşmada MarsCoin’i başlatmakla ilgilendiğini söylemişti.

Fakat aslında MarsCoin, Mars’taki ilk insan kolonisini finansal olarak desteklemek için daha önce tasarlanmıştı.

MarsCoin projesi, Mars Topluluğuna 400.000 token ve şu anda feshedilmiş olan Mars One’a 400.000 token bağışladı. Mars One, insanları Mars’ta yaşamaya göndermek ve oradaki yaşam hakkında gerçeklik dizisi yaratmak isteyen bir projeydi.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların hayal gücünü yakaladı. Ancak bilim camiasındaki bazı kişiler tarafından intihar görevi olarak kabul edildi ve şirket daha sonra iflas etti. MarsOne projesinin, MarsCoin’lerini Mars Society’ye bağışladığı düşünülüyor.

Mars Kriptosu Olacak mı?

Eğer Mars için bir kripto para birimi oluşturulacaksa, SpaceX’in bunu gerçekleştirecek olması muhtemel. Bu arada, MarsCoin için zamanında oluşturulan orijinal fikir aslında iyi bir temele dayanıyordu.

Hodler’ların gelecekteki bir Mars kolonisine fon sağlamaya doğrudan yardımcı olabileceği ve Mars’taki finansal sisteme hizmet edebilecek bir kripto parayı erken benimseyenlerden olma fikri heyecan vericiydi.

Belki de Elon Musk bu fikir için çalışmalarını tamamlamıştır. Ne dersiniz?

Red Planet Inu, seni bekliyoruz!

(Visited 51 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz