Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriElon Musk'ın isminden esinlenen token roketledi!

Elon Musk’ın isminden esinlenen token roketledi!

Elon Musk, Kripto, Bitcoin, Btc, Dogecoin

Çoğu kripto para birimi için %15 civarındaki yukarı ve aşağı hareket kripto paralara yatırım yapan yatırımcılar açısından normal karşılanır. Fakat geçtiğimiz günlerde bir memecoin’de yaşanan hareket yatırımcıları şaşkına çevirdi.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Elonomics (ELONOM) isimli memecoin, son 36 saat içinde, Elon Musk tarafından paylaşılan herhangi bir Twitter postu olmadan değişken bir piyasa hareketine sahne oldu. Bu arada Musk’ın bu projeyle herhangi bir doğrudan bağlantısı bulunmadığını da ifade etmek gerekir.

Aşağıda yer alan açıklamalı grafiğin zaman çizelgesi, son bir buçuk gün içinde meydana gelen en yüksek ve en düşük değerleri göstermektedir.

trend
Coinmarketcap.com ‘dan görsel

Musk temalı memecoinin fiyat hikayesi

Grafiği özetlemek gerekirse, 8 Kasım Pazartesi günü sona ererken ELONOM, 3,49 dolarda sabit kalırken, 20 dakika sonra 77 doların üzerine yükseldi. Bu da 21 katlık bir artışına karşılık gelmektedir. Daha sonra beş saat içinde ciddi bir düşüş göstermiş ve ardından bir günden fazla süre boyunca 20 doların üzerinde seyretmiştir. ELONOM isimli memecoin, dün sabah token başına %28’lik artışla 38 doların biraz üzerine çıkmıştır.

Bugünkü fiyatı ise token başına 4 doların üzerine çıkmış ve sabit kalmıştır. Trading hacmindeki ani artışları veya bu tür yüksek dalgalanmaları açıklayacak haberler şu aşamada bulunmamaktadır. Bu fiyat hareketini iki kat daha kafa karıştırıcı yapan şey ise, ELONOM’un hareketliliği/oynaklığı yumuşatması beklenen esnek bir arz tokeni olmasıdır.

Elastik tedarik tokenlerinin oynaklığı azaltması bekleniyor

ELONOM memecoin, önceden belirlenmiş bir fiyat-arz oranı içinde kalmak için fiyat değişikliklerine dayalı olarak toplam dolaşımdaki arz miktarını otomatik olarak artırmak veya azaltmak için programlanmış esnek bir arz tokenidir. Fiyatlar yükseldikçe veya düştükçe, cüzdanlardaki arz, oranın var olan durumunu korumak için orantılı olarak yön değiştirir. Algoritmanın seğirmesi ve hala geliştirme aşamasında olması nedeniyle içsel düzeltmelere yer verilmektedir.

(Visited 681 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  6 Ethereum coin'i boğa sinyali veriyor: Santiment

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakU.Today
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz