Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaPiyasa HaberleriElon Musk Twitter'ı Artık Tek Başına Yönetiyor! O Hizmet 20 Dolar Olacak

Elon Musk Twitter’ı Artık Tek Başına Yönetiyor! O Hizmet 20 Dolar Olacak

Söylentiler, Twitter kullanıcılarının doğrulama için ayda 20 dolar ödemesi gerekebileceğini gösteriyor

Elon Musk Twitterı Artık Tek Başına Yönetiyor

Elon Musk, sosyal medya devini satın almasının ardından diğer tüm üst düzey yöneticileri işten çıkartmasından sonra Twitter’ın tek yöneticisi durumuna geldi.

44 milyar dolarlık devir anlaşmasının maddi şartlarını detaylandırmak için
SEC’e (ABD 
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuyapılan bir bildirime göre, Musk’ın Twitter’ı satın alması sırasında yönetimde bulunan eski yöneticiler arasında dokuz kişinin isimleri yer alıyor.

Anlaşmanın kesinleşmesi öncesinde bir ara anlaşmadan çekilmeye de çalışan Elon Musk, Binance’den 500 milyon dolarlık kısmi bir fon almıştı.

Ford ve GM gibi devasa markalardan oluşan bazı reklam verenlerin, Tesla CEO’sunun Twitter’ın yönetiminde aldığı aksiyonları değerlendirirken, reklamlarını durduracaklarını ifade ettikleri bildiriliyor.

Elon Musk, Doğrulama İçin Ödeme Yapmaya Zorlayacak

“Chief Twit” olarak bir haftadan kısa bir süre sonra Elon Musk, doğrulama hizmetinden başlayarak Twitter’daki ilk büyük değişiklik için bastırıyor.

Musk’ın, çalışanlarını Twitter’ın imrenilen mavi onay işaretinin arkasına yeni bir ödeme şartı koymaya zorladığı bildiriliyor. Uymadıkları taktirde, elemanların şirketten kovulacakları ifade ediliyor.

Dolar milyarderinin planı, öncelikle sosyal medya platformunda ek özellikler sunan aylık abonelik hizmeti Twitter Blue’nun ücretini 4,99 dolardan 19,99 dolara çıkarmak. Kullanıcılarını doğrulamak için yeni ve daha pahalı abonelik de gerekli olacak.

The Verge’e göre, halihazırda doğrulanmış kullanıcılara, Blue’ya abone olmaları için doksan günlük bir verilecek, aksi takdirde aboneliklerini kaybedecekler.

(Visited 98 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Musk ve Ackman’dan FED’e faiz oranlarını arttırmama çağrısı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel