Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriTopluluktaki Sert Eleştiriler Sonrası Shiba Inu Ekibi Yollarını Ayırdı!

Topluluktaki Sert Eleştiriler Sonrası Shiba Inu Ekibi Yollarını Ayırdı!

Topluluktaki Sert Eleştiriler Sonrası Shiba Inu Ekibi Yollarını Ayırdı

Lady Crypto isimli Twitter kullanıcısı, 64 milyar Shiba Inu’nun (SHIB) harcanamaz cüzdanlarda kalıcı olarak kilitlendiğini söyledi.

Twitter kullanıcısının yakılan miktarı paylaşmasından sonra topluluk, SHIB yakım bilgilerinin anında paylaşılmamasından ve yakma hızından şikayetçi oldu.

SHIB ekibi ise bu şikayetler üzerine yakım portalını çalıştıran Ryosh Vision ile yollarını ayırdığını duyurdu.

64 Milyar Shiba Inu Yakıldı 

64 milyar Shiba Inu dolaşımdan çıkarıldı. Bununla birlikte meme coin’in mevcut düşük fiyatı nedeniyle yakılan miktar aşağı yukarı 662.400 dolar civarındaydı.

Nisan ayındaki lansmandan sonra 15-20-25 milyar SHIB’lik yakımlar gerçekleştirildi. Kullanıcılara yakım fırsatı sunmanın yanı sıra ödüller de sağlandı. Bununla birlikte SHIB topluluğunun bazı üyeleri, ödüllerin dağıtılma şekli ve gecikmelerden memnun olmadığını dile getirdi.

SHIB Ekibi Ryosh Vision ile Yollarını Ayırdı

Bugün yayımlanan bir blog gönderisinde SHIB ekibi, gecikmeleri dikkate alarak, başlangıçta yakım portalını çalıştıran Ryosh Vision ekibiyle yollarını ayıracağını duyurdu. Ayrıca portalı ShibaSwap’ın bir parçası haline getirmeyi planladığını da açıkladı.

Yakımlardan sonra dağıtılan ödüllerin gecikmesinden memnun olmayan topluluk üyeleri, SHIB yakım hızının çok yavaş olduğuna da dikkat çektiler. Öte yandan yakım oranı, Shibburn’e göre %405’e ulaştı.

Hintlilerin Gözü SHIB’de 

Piyasa verilerine göre Hintli trader’lar Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) kaçınarak SHIB’e akın ediyor. Yatırımcılar, ülkedeki sert vergi planlamasına rağmen SHIB satın almaya devam ediyorlar.

Nomics’ten yayımlanan verilere göre ülkedeki tüm kripto ticaretinin %9’u SHIB token‘ını içeriyor.

İlginizi çekebilir:  ETH kurucusu Vitalik Buterin tam 400 Ether transfer etti

SHIB’in Hindistan’da alışılmadık derecede fazla faaliyet gösterebilmesinin en büyük nedeni, ülkede güçlü bir SHIB topluluğunun bulunması. Yatırımcılar, COVID sırasında bile token’dan kâr ettikleri için bunun devam edeceğini umuyorlar.

Kripto üzerindeki ağır vergilendirmeye rağmen, Hindistan’daki kripto aktivitesi son haftalarda ciddi oranda arttı. Kullanıcı kayıtlarının %45 arttığı Hindistan’da zayıflayan rupi ve düşük performans gösteren borsaların yatırımcıları, Bitcoin’e de ilgi duyuyor. 

(Visited 152 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakUtoday
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz