Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEl Salvador Bitcoin eğitimini okullara taşıyor

El Salvador Bitcoin eğitimini okullara taşıyor

El Salvador, Bitcoin'i yasal olarak kabul etmesinin ardından Bitcoin eğitimini okullara taşıyor.

El Salvador Bitcoin eğitimini okullara taşıyor

Tam iki yıl önce Bitcoin El Salvador’da yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul edildi. Ülkenin Eğitim Bakanlığı, perşembe günü ülkenin devlet okullarında Bitcoin eğitim pilot programı başlattı.

Yerel Bitcoin projeleri olan Bitcoin Beach ve My First Bitcoin ile iş birliği ile gerçekleştirilen girişim, eğitimcilerin okullarındaki sınıflarına dönmeden önce 150 devlet okulu öğretmenine Bitcoin hakkında bilgi verme amacını taşıyor.

2018 yılına geldiğimizde, kripto para dünyası yükseköğrenim alanında çoktan yer edindi. Coinbase raporuna göre, dünyanın en iyi 50 üniversitesinden 42’sinde en az bir kripto ve blockchain dersi bulunuyor.

El Salvador’un şaşırtıcı Bitcoin atılımı

El Salvador, iki yıl önce Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti. Ancak bu süreçte bazı teknik sorunlar yaşandı ve yerel kabul sınırlı kaldı. Bununla birlikte, ülkedeki turizm sektöründe bir artış yaşandı.

2021 yılından bu yana My First Bitcoin, 25.000 Salvadorlu öğrenciye yüz yüze eğitim vererek büyük bir etki yarattı. Kar amacı gütmeyen kuruluş, geçtiğimiz yıl “açık kaynak” olan ve içeriği tamamen çevrimiçi olarak erişilebilir 10 haftalık bir Bitcoin diplomasi programı geliştirdi. Program, üniversitelerin ve kolejlerin sunduğu kitlesel açık çevrimiçi kurslar veya MOOC’lar gibi bir kaynağa dönüştü.

Bitcoin Diploması, önce ülke genelindeki öğrencilere eğitim vermek için başlatıldı, ardından Milli Eğitim Bakanlığı personeline Bitcoin hakkında bilgi sağlamak amacıyla kullanıldı ve şimdi ise öğretmenleri eğitmek için kullanılıyor. Bu başarı hikayesi, Bitcoin’in Salvador’da eğitimde nasıl bir araç olarak kullanılabileceğini gösteriyor.

187 sayfalık öğrenci çalışma kitabı, ekonomi eğitimi kapsamında para kavramının rolünü, evrimini ve “itibari paranın karanlık yüzü” gibi konuları ele alıyor.

(Visited 15 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz