Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEkonomik Krizleri Bilen Kiyosaki: Bitcoin, Altın ve Gümüş Alın

Ekonomik Krizleri Bilen Kiyosaki: Bitcoin, Altın ve Gümüş Alın

Ekonomik Krizleri Bilen Kiyosaki: Bitcoin, Altın ve Gümüş Alın

90’lı yıllarda emlak yatırımlarından bir servet kazanan ve 2008 Mortgage krizi sırasında ünlü olan Robert Kiyosaki, şu anda gayrimenkule yatırım yapmak yerine değerli metallerle birlikte Bitcoin’i tercih ettiğini açıkladı.

“Artık Gayrimenkulü Önermiyorum, Bitcoin öneriyorum”

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Kiyosaki, twitter hesabından, artık gayrimenkul yerine Bitcoin’in yanı sıra altın ve gümüşü tercih ettiğini belirterek, takipçilerine de aynısını önerdi. Bunun sebebini ise 2022 yılında yayımlanan “Kapitalist Manifesto” isimli kitabında da belirttiği üzere, Marksisizm’in ABD’de yapılan 2020 seçimlerinden itibaren yükselmesine bağladı. Çünkü ona göre, yükselen faiz oranları emlak fiyatlarını düşürecek ve Marksistler emlak vergilerini yükseltecek, kira kontrolleri uygulayacaklar.

Söz konusu kitabında da açıkladığı üzere, Twitter takipçilerine, ABD hükümeti emlak vergilerini artırarak kira kontrolü uygulama niyetinde olduğu için, 2020’den bu yana gayrimenkul yatırımlarının oldukça zor hale geldiğini söyledi. Ayrıca bu yıl sıkça yaşanan faiz artışlarının gayrimenkulün değerini düşüreceğini ifade etti.

“Bitcoin Servet Koruma Aracı”

Daha önce attığı bir tweet’te Kiyosaki, ABD ekonomisinin çökerken Bitcoin’in her zamankinden daha önemli hale geldiğini paylaştı. Bitcoin’in şu anda kişilerin gelirini korumayacağını, ancak onların servetlerini koruyabileceğini de sözlerine ekledi.

Genel olarak Kiyosaki, 1990’lardan bu yana yaşanan ekonomik çöküşü öngördüğünü iddia ederek, mevcut durumun ABD hükümetinin para basmaya başladığı 2008 krizi sırasında körüklendiğini ve salgının başladığı 2020 yılında her şeyi ve herkesi vurduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca, yazar yakın zamanda Bitcoin’e olan ilgisinin başka bir nedeninin ise ABD emeklilik fonlarının lider kripto para birimine yatırım yapmaya başlaması olduğunu söyledi.

(Visited 144 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yeni Bitcoin ETF görüşmesi! SEC ve BlackRock yetkilileri buluştu

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz