Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriPeter Schiff: Ekonomik gerileme durgunluktan çok daha kötü olacak! Uyarıyorum…

Peter Schiff: Ekonomik gerileme durgunluktan çok daha kötü olacak! Uyarıyorum…

Peter Schiff: Ekonomik gerileme durgunluktan çok daha kötü olacak! Uyarıyorum…

Ekonomist Peter Schiff ABD’nin bir ekonomik durgunluk içinde bulunduğunu ve 2008 mali krizini izleyen büyük durgunluktan çok daha kötü olacağını öne sürdü.

FED durgunluk yaratmadan enflasyonla mücadeleyi kazanamaz

Schiffgold.com’un bir raporu, 2000 yılından beri en büyük faiz artışının pek agresif olmadığını ve daha çok gölge boksuna benzeyen zayıf bir hareket olduğunu söyledi.

Ayrıca rapor, Powell’ın bu haftaki yorumunun bazı “ince değişiklikler” içerdiğini ve bu da “ufukta bir miktar ekonomik çalkantı” olabileceğini öne sürüyor.

FED’in, ABD’nin uğraştığı enflasyonist baskıyı yenebileceğini düşünmeyen Schiff, şöyle bir açıklamada bulundu:

FED bir resesyona neden olmadan enflasyonla savaşı kazanamaz; bunu 2008’dekinden çok daha kötü bir mali krize neden olmadan da yapamaz. Daha da kötüsü, hafifletici bir kurtarma paketi veya teşvik varsa, enflasyonla mücadele kazanılamaz.

FED, enflasyonla savaş için ne gerekiyorsa yapıyor, 2008’den çok daha kötü bir mali krize neden oluyor veya enflasyonun kaçmasına izin veriyor.

Schiff şöyle devam etti:

FED, faiz oranlarını çok düşük tutarak 2008 krizini yarattı. Sonra pisliğini bir enflasyon halısının altına süpürdü. Artık saldığı şişmiş tavuklar yuvalarına döndüğüne göre, daha da büyük bir pisliği temizlemek için daha da büyük bir kriz yaratması gerekiyor.

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki de, yakın zamanda hiperenflasyon ve depresyonun burada olduğunu söylemişti.

Ayrıca, hedge fonu yöneticisi Michael Burry, nisan ayında “FED’in enflasyonla mücadele etme niyeti yok” şeklinde bir tweet atmıştı.

(Visited 215 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,117.00 4.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,948.76 3.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513036 4.14%
solana
Solana (SOL) $ 49.14 6.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.40729 4.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.56 5.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083421 4.60%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 3.56%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000112 19.62%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89 5.89%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.84 5.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.05 4.10%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.71 5.18%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.427046 5.12%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.6294 4.80%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.68 7.44%