Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEkonomik durgunluk yaşanırsa Bitcoin nasıl etkilenir?

Ekonomik durgunluk yaşanırsa Bitcoin nasıl etkilenir?

Ekonomik durgunluk yaşanırsa Bitcoin nasıl etkilenir?

Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in büyük bir yükseliş yaşamasının ekonomik durgunluğa bağlı olabileceğini söyledi.

Timmer, 167.000 takipçisine, Bitcoin’in boğa sezonu yaşaması için mevcut yüksek faiz oranlarının düşmesi gerektiğini belirtti.

“Bu yükselişin devam etmesi için neler gerekiyor? Öncelikle, genel ekonomik durumun daha iyi bir yönde değişmesi gerekiyor.”

Ekonomik durgunluk yaşanırsa Bitcoin nasıl etkilenir?
Kaynak: Jurrien Timmer

Timmer, grafiği incelediğinde Bitcoin’in 2025 yılının sonunda 45.616 dolar seviyesine ulaşabileceğine inanıyor. Ancak faiz oranları düşerse, grafik Bitcoin’in 2025 sonuna kadar 96.210 dolara çıkabileceğini gösteriyor.

Fed müdahalesi Bitcoin’i yukarı fırlatabilir

Uzman, bir resesyonun FED’in müdahalesine yol açabileceğine ve ardından yatırımcıların muhtemelen altın ve BTC gibi güvenli liman yatırımlarına yöneleceğini ve bu nedenle fiyatların artırabileceğini söyledi.

“Uzun bir süre boyunca zor yakalanabilen bir ekonomik durgunluk meydana gelirse ve Fed müdahale ederse, BTC ve altın gibi yatırımlar güçlü bir şekilde değer kazanabilir.”

Timmer’a göre, BTC bir sonraki piyasa döngüsünde kazançlar elde edebilir ve hisse senedi performansından daha bağımsız bir şekilde hareket edebilir.

“BTC, hisse senetleriyle daha az ilişkilendirilmiş ve daha az değişken bir varlık haline geldi. 2021’de yıllık oynaklığı 85’ten 55’e (ki bu hala yüksek bir değer) düşerken, 12 aylık korelasyonu %65’ten yalnızca %7’ye düşmüştü. Bu nedenle BTC, bir sonraki piyasa döngüsünde bağımsız getiriler sağlayabilir.”

Ekonomik durgunluk yaşanırsa Bitcoin nasıl etkilenir?
Kaynak: Jurrien Timmer

Timmer aynı zamanda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilmesi için FED’in piyasalara daha fazla likidite enjekte etmesi gerektiğini söyledi. FED, Covid-19 salgını sırasında ekonomiyi desteklemek için niceliksel genişleme yoluyla para basma yoluna gitmişti.

“Bitcoin boğalarının yeniden harekete geçebilmesi için para basma makinelerine ihtiyaçları var. 2020-21 döneminde, para arzı altın ve BTC boğalarının büyüdüğü bir senaryoda hızla arttı. Para arzı uzun vadeli büyüme oranını aştığında, altının pazar payı da arttı.”

(Visited 50 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz