Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriEkibi sırra kadem basan projenin altcoin'i neden yükseliyor?

Ekibi sırra kadem basan projenin altcoin’i neden yükseliyor?

Ekibi sırra kadem basan projenin altcoin'i neden yükseliyor

Multichain topluluğu, bir haftadır proje kurucu ortağı Zhaojun’un nerede olduğuna dair hiçbir haber alamadı.

Bu belirsizlik ortamına ve Zhaojun’dan haber alınamamasına rağmen platformun altcoin projesi MULTI, yükselişe geçti.

Peki, Multichain (MULTI) neden yükselişe geçti? Projenin kurucu ortağı nerede? Yakında bir güncelleme mi geliyor? İşte tüm merak edilenler ve yaşananlar…

Ekibi sırra kadem basan projenin altcoin'i neden yükseliyor

Tüm belirsizliğe rağmen önlenemeyen bir yükseliş! 

Altcoin projesi, tüm bu olaylara rağmen yükselişini sürdürüyor. Multichain’in cross-chain protokolüne ait MULTI token fiyatı, hala net bir açıklama olmamasıyla birlikte kısmen çevrimdışı görünüyor. Ancak buna rağmen token son 24 saat içinde yüzde 35 oranında artış kaydetti.

İlk başta işlem sorunlarıyla ilgili raporlar ve ekibin Çin’de tutuklanmış olabileceği söylentileri yayıldığında, protokolün yerel token’ı 8 dolardan düşerek günler içinde 3.30 dolara kadar geriledi. Ancak son 24 saat içinde token fiyatı 5.18 dolara kadar yükseldi ve 4.61 dolarda istikrar kazandı. Şu anda ise 4.42 dolardan işlem görüyor.

Ekibi sırra kadem basan projenin altcoin'i neden yükseliyor

MULTI fiyatı neden artıyor? 

Multichain ekibinin nerede olduğuna dair herhangi bir güncelleme olmadığı için fiyat artışına neyin neden olduğu belirsiz. Multichain’in Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı olan Mog adını kullanan bir yetkili, bugün resmi Multichain Telegram grubunda “haber olduğunda bilgilendirme yapacağını” belirtti.

Projenin Telegram ve Discord kanallarında kullanıcılar hala cevap beklerken, “mücbir sebep” tweetinin gerçekte ne anlama geldiği sorgulanıyor.

Projenin Çince Telegram kanalında ise yönetici olarak adı geçen Meng, kullanıcıların “Zhaojun’un geri dönmesini beklemeleri gerektiğini” söyledi. Bu durum ise protokolün yükseltme bölümleriyle ilgili işlemleri imzalayabilmesine atıfta bulunduğunu gösteriyor.

Projenin kurucu ortağı Zhaojun bu süre zarfında sessiz kaldı. Geçtiğimiz hafta boyunca, çeşitli kripto kuruluşları; Multichain protokolüne, yerel token’ına ve protokol aracılığıyla çıkarılan token’lara olan maruziyeti azaltmak için önlemler aldı. Bu kuruluşlar arasında Fantom Foundation, Binance, Hashkey Group, Tron’un kurucusu Justin Sun ve Conflux ağı yer aldı.

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Altcoinler kritik bir sürece giriyor

Ekibi sırra kadem basan projenin altcoin'i neden yükseliyor

Neler olmuştu?

Multichain’i etkileyen son “mücbir sebep” olayı ve bunun sonucunda USDC’nin istikrarıyla ilgili endişelere cevap olarak, LayerZero cross-chain köprü protokolü Stargate, ekosistemini korumak için yeni ve kapsamlı bir plan önerdi.

Riskleri azaltmak ve bütünlüğü sağlamak amacıyla Stargate, Fantom USDC havuzunun devre dışı bırakılmasını ve DAO tarafından kontrol edilen tüm fonların havuzdan çıkarılmasını içeren bir teklif sundu.

Ayrıca, Stargate’in önerisi Fantom ağındaki potansiyel USDC sorunlarını hafifletmek için de önlemler içeriyordu. Multichain aracılığıyla herhangi bir USDC POL’nin kaldırılarak çözülmesi ve krizden kaynaklanan olası risklerin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Ayrıca Stargate, Fantom kullanıcıları için Hydra gibi alternatif köprüleme seçeneklerini genişletme ihtiyacını da kabul ediyor. Gelecekte neler olacağı ise zamanla ortaya çıkacak.

(Visited 176 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz