Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaPiyasa HaberleriDünya Bankası: 1.78 milyar dolar yardım yapacağız

Dünya Bankası: 1.78 milyar dolar yardım yapacağız

Dünya Bankası 178 milyar dolar yardım yapacağız

Dünya Bankası, ülkemizde büyük can kayıplarına ve devasa hasarlara yol açan yıkıcı depremlerin ardından kurtarma ve iyileştirme çabalarına yardımcı olmak için bugün 1,78 milyar dolarlık bir yardım açıkladı

Banka bunun yanısıra, kurtarma ve yeniden inşa desteği için öncelikli alanları belirlemek üzere hızlı bir hasar değerlendirmesi başlatıldığını bildirdi.

Dünya Bankası Grubu Başkanı David Malpass şöyle söyledi:

Acil yardım sağlıyoruz ve sahadaki acil ve büyük ihtiyaçların hızlı bir değerlendirmesini yapıyoruz. Bu, bizler ihtiyaçları desteklemek için operasyonlar hazırlarken, ülkenin toparlanması ve yeniden inşası için öncelikli alanları belirleyecektir.

Türkiye’de mevcut iki proje olan Türkiye Deprem, Sel ve Orman Yangınları Acil Durum Yeniden İnşa Projesi(TEFWER) ve İklim ve Afete Dirençli Şehirler Projesi’nden Koşullu Acil Müdahale Bileşenleri (CERC’ler) aracılığıyla 780 milyon dolarlık acil yardım sunulmaktadır. Yardımlar, belediyeler düzeyinde temel altyapının yeniden inşasında kullanılacak.

Ayrıca, kuruluş tarafından felaketten etkilenen insanları desteklemek için ek 1 milyar dolarlık operasyonun da hazırlandığı belirtiliyor.

Türkiye’de Dünya Bankası

Dünya Bankası’nın Türkiye ile ilişkileri 1950’lere dayanıyor. Banka tarafından son yıllarda ülkemizde, afet risk yönetimi, kentsel gelişim ve enerji verimliliği alanlarında bazı projeler gerçekleştirildi. Bunların arasında, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık, Türkiye Mülteci Aracı tarafından finanse edilen Güvenli Okullar, Okullarda Afet Risk Yönetimi gibi projeler bulunuyor.

Dünya Bankası’nın Türkiye programında şu anda 9 milyar dolar değerinde 30 aktif kredilendirme operasyonu yer alıyor.

(Visited 38 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Altın fiyatında zorlu FED virajı! Durulma zamanı mı geliyor?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel