Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaDogecoin (DOGE Coin) HaberleriDogecoin, Shiba Inu ve Floki Inu: Savaşı Kim Kazanacak?

Dogecoin, Shiba Inu ve Floki Inu: Savaşı Kim Kazanacak?

Dogecoin, Shiba Inu ve Floki Inu: Savaşı Kim Kazanacak?

Kendini “Dogefather” ilan eden Elon Musk’ın köpeğinden ilham alan bir memecoin olan Floki Inu (FLOKI), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’yu (SHIB) geçmeyi hedefliyor.

FLOKI, diğer memecoin’lere göre oldukça geri kaldı. Toplam piyasa değeri geri kaldığı konulardan biri oldu. Floki Inu, DOGE ve SHIB’e kıyasla oldukça düşük bir piyasa değerine sahip.

Üçü arasında Dogecoin, 8,2 milyar dolar ile ilk sırada yer alıyor. Shiba Inu’nun toplam piyasa değeri 6 milyar doların biraz üzerinde olduğu için ikinci sırayı aldı.

FLOKI, piyasa değeri sadece 70,5 milyon dolar olduğu için ikisinden de oldukça aşağıda bulunuyor.

Mevcut işlem fiyatı açısından da DOGE, ilk sırada yer alıyor. Yazının yazıldığı sırada 0,062 dolardan, SHIB 0,000011 dolardan işlem görürken, FLOKI, 0,0000075 dolardan işlem görüyor.

Bu doğrultuda, FLOKI’nin SHIB’i geçmek için piyasa değerini 100 kat büyütmesi gerekiyor. Ancak bundan sonra bile Dogecoin, Floki Inu için başka bir engel olacak.

Floki Inu Hedefleri

Elon Musk, köpeğine Floki adını vereceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra, anonim bir ekip, aynı adı paylaşan memecoin üzerinde çalıştı ve piyasaya sürdü.

Ancak ilk token sözleşmesinde bir enflasyon hatası olduğunu fark ettikten sonra orijinal geliştiricileri, projeyi bıraktı.

Floki topluluğu varlıktan vazgeçmedi, meme’leri ve faydayı birleştirme yeteneğine sahip olduğu için diğer memecoin’lere kıyasla benzersiz olduğunu iddia ettikleri bu varlığı canlandıran bir ekip kurdu.

Floki Inu token’ı aslında Valhalla olarak bilinen metaverse oyununu çalıştırmak için kullanılır.

Pazarlama şefi, yakın hedeflerine gelince, gelecek yıl SHIB’den daha fazla faydaya ve sahip sayısına ulaşacaklarını söyledi.

Bu arada, önümüzdeki boğa piyasasında Dogecoin ve Shiba Inu ile kafa kafaya gitmek için yeni bir memecoin’in piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise merak konusu oldu.

(Visited 44 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz