Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaDogecoin (DOGE Coin) HaberleriDogecoin ile Ethereum Arasında Köprü Hayata Geçiyor

Dogecoin ile Ethereum Arasında Köprü Hayata Geçiyor

Dogecoin ile Ethereum Arasında Köprü Hayata Geçiyor

Beş yıllık çalışmadan sonra, Ethereum ile Dogecoin arasındaki köprüyü hayata geçirmek için geliştirmenin son aşamalarına gelindi.

DOGE kullanıcıları yakında Ethereum ağındaki bir dizi akıllı sözleşmeye ve DApp’e erişebilecek.

Pazartesi günü bir tweet’te DogeDesigner, UX/UI, Dogecoin Foundation ve MyDoge Inc.’deki grafik tasarımcısı, geliştiricilerin uzun zamandır beklenen DOGE-ETH köprüsünü (wDoge) bu yıl içinde başlatacağını açıkladı.

Tasarımcı şunları söyledi,

Köprü 2017’den beri geliştiriliyor ve nihayet bu yıl içinde hayata geçmeye hazır.

Özellikle, DOGE’un, Ethereum blok zincirine Ethereum uyumlu sarılmış token’lar (Wrapped) olarak gönderilmesine izin verecek. Sonuç olarak, kullanıcılar yakında Ethereum ağındaki bir dizi akıllı sözleşmeye, DeFi protokollerine ve NFT pazarlarına erişebilecek.

Geliştiriciler bir blog gönderisinde, köprünün, kilitli en yüksek toplam değere (TVL) sahip köprü olan WBTC’den ilham aldığını ve hiçbir zaman bir istismara konu olmadığını söyledi.

Geliştiricilerin, Dogecoin’in yazım dilindeki sınırlamalar nedeniyle köprüyü inşa ettiklerini ve bu da birçok merkezi olmayan protokolü barındırmayı zorlaştırdığını belirtmekte fayda var.

Ekip, projede Google Web 3.0 bulut mühendisi Ross Nicoll, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve Chriseth olarak bilinen Solidity baş geliştiricisi ile projede işbirliği yaptığını açıkladı.

Dogecoin-Ethereum köprüsü üzerinde uzun yıllar çalıştıktan sonra, 2022’de DOGE kullanıcılarının akıllı sözleşmeleri, DeFi protokollerini, NFT pazaryerlerini vb. kullanmalarını sağlayan wDoge köprüsünü başlatmayı umuyoruz.

(Visited 57 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Telegram’dan USDT gönderilebilir mi?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel