Ana SayfaAltcoin HaberleriDikkat! Bu kriptonun ağ aktivitesinde büyük artış var

Dikkat! Bu kriptonun ağ aktivitesinde büyük artış var

Dikkat Bu kriptonun aktivitesinde büyük artış var

Cosmos tabanlı Layer-1 blok zinciri Canto’nun toplam kilitli değeri (TVL), gelişmekte olan blok zincirinin aktivitesinde bir atılımı yansıtarak Ocak ayında ikiye katlandı.

DeFiLlama verilerine göre, blok zincirinde TVL veya ağda stake edilen varlıkların miktarı, Ocak başındaki 66 milyondan 137 milyon dolara geldi.

TVL’deki yüzde 107’lik artış, bir risk sermayesi şirketi olan Variant Fund’ın Ocak ayı başlarında yaptığı bir yatırımın ardından geldi.

Büyüyen bir TVL ile proje, Cosmos ekosisteminde Cronos, Kava ve Osmosis’in ardından  dördüncü en büyük Layer-1 blok zinciri durumda.

Protokol, kullanıcılardan ücret almadan çalışan ve teşviklere dayanan DeFi uygulamalarının geliştirilmesine odaklanmasıyla dikkat çekiyor. Proje, merkezsiz borsalar ve borç verme piyasasını destekleyen likidite sağlayıcıları ve borç verenler için bazı teşvikler sağlıyor.

Aktivite artışı

Ağın merkezsiz borsası Canto DEX, Ocak ayında günlük işlem hacmi açısından da önemli bir artış gördü ve bu ayın başında 2 milyon doların altındayken 52 milyon dolara ulaştı . 

Diğer taraftan, Dune verilerine göre, Ethereum ile köprülerden blok zincirine gönderilen varlıklar, Ocak ayında 74 milyon doların üzerinde artış gösterdi.

Bu arada, Canto’nun yerel tokeninin fiyatı bu ay boyunca birkaç defa ralli yapmıştı. Ay boyunca 0,08 dolardan yüzde 500’e yakın bir artış göstermesiyle token, yazım anında 0,3947 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, protokolün geliştiricilerin yararına olan DeFi protokollerine fon sağlama yaklaşımı, yatırımcıların ilgisini çekse de, tokenomikteki yüksek enflasyon nedeniyle, ağ modelinin uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunda bir belirsizlik olduğu ifade ediliyor.

Altcoin’in dolaşımdaki arzı Eylül ayından bu yana yüzde 158 artarak yaklaşık 164 milyondan 424 milyona yükselmişti.

(Visited 190 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz