Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriDijital Sanatçı ve Beeple İşbirlikçisi Alberto Mielgo Bir NFT Duyurdu

Dijital Sanatçı ve Beeple İşbirlikçisi Alberto Mielgo Bir NFT Duyurdu

Beğenilen Dijital Sanatçı ve Beeple İşbirlikçisi Alberto Mielgo Bir NFT Duyurdu

Gorillaz, Örümcek Adam ve LOVE DEATH AND ROBOTS ile yaptığı işlerle tanınan Emmy ödüllü sanatçı, bir NFT hazırlıyor.

Daha önce ismini duymamış olabilirsiniz, fakat muhtemelen çalışmalarını görmüşsünüzdür.

Alberto Mielgo yıllardır film ve reklam sektörü için dijital yapıtlar üretmektedir. Dikkate değer eserler arasında Netflix yapımı LOVE DEATH AND ROBOTS’un bir bölümü ,The Gorillaz grubu için çektiği klipler ve NFT dijital ile işbirliği yaptığı Spider-Man: Into the Spider-Verse filminden bir sahne yer alıyor. 

Eski meslektaşının başarısı ve NFT’lerin düzenli olarak getirdiği kârlar göz önüne alındığında, Mielgo, hem daha geniş bir kitleye ulaşmak hem de sanat dünyasının dikkatini çekmek için blockchain teknolojisini kullanan bir sonraki popüler dijital sanatçı olabilir.

Bağımlılar bundan güç alıyor

Müzayede tarihi yaklaştıkça eserle ilgili fikirlerini daha fazla paylaşacağını söyleyen Mielgo, NFT’lerin bir üretim ve dağıtım aracı olmalarının yanı sıra doğal bir uyum içinde demokratikleştirici güç olduğunu söyledi.

“Dijital bir sanatçı olarak, eserlerimi sergileme amacıyla daima doğru formatı bulmak için mücadele ettim. Büyük galerilere ve sanat fuarlarına erişimi olan, insan nüfusunun %2’si veya %3’ü gibi ‘elit kesimin’ dijital sanatı asla sanat olarak görmediğini hissettim. Bu kesim, her zaman filmler ve reklamlar üzerinde çalışmak amacıyla varolduğumuzu düşündüler.”

Buradaki ironi, dijital sanatçıların filmleri, reklamları ve popüler kültürü büyük ölçüde sevdiklerini söylüyor. Onlar birer bağımlı fakat şimdi güç onlarda!

“Dijital sanatçılar kripto hakkında ve film, reklam gibi soyut kavramlar üzerine kafa yoruyorlar. Sadece bizim kuşağımızın teknolojide ve bulutta çok uzun zamandır çalıştığını düşünüyorum. Çoğu insan somut bir öğeye ihtiyaç duyar. Çünkü fiziksel olmayan bir şeye sahip olmayı düşünmek neredeyse imkansızdır. Sanırım giderek o dünyaya yöneliyoruz. ”NFT’ler sanat dünyasının ayak uydurmak için mücadele ettiği bir değişim’’

“Kriptocular, genç nesiller, taze beyinler, yeni düşünürler… İşte bu bizim sanatımız!’’

Eriyen yüzler

Mielgo, kurumsal dünyanın da bazı fırsatları yakalayabileceğini söylüyor.

Dijital sanatla ilgili, kalıplaşmış “saçma” sözleşme kültüründen yakınıyor ve sanatçıların “ruhlarını” imzalamalarını şart koşuyor. NFT’ler sanat dünyasını ve büyük stüdyoları geride bırakarak alternatif bir ‘’paralel dünyanın’’ kapılarını açıyor.

Beeple ile Spider Man: Intro the Spider-Verse üzerinde çalıştığı bir hikayeyi anlattı; burada Beeple, “hardcoretechno” müziği ile hızlı tempolu, patlayıcı, “süper-psycadelic” klipler sunacaktı. Mielgo klipleri Sony yapımcılarına gösterdi, ‘’yapımcıların gözleri fırlayıp ağızları açık kaldığı için çok mutlu oldum. Düzenlemeye bile gerek duymadılar,” dedi gülerek. “Her şey harikaydı, aman tanrım. Gerçek insanlarla bağlantı kurmayan, stüdyoya limuzinle giden yapımcılar için tamamen yeni bir dünyaydı bu.”

‘’NFT’ler, her şeyi daha büyük ölçekte tekrar yapmanın bir yoludur.’’

‘’Bu, geride kalmışlar için bir ders olsun.’’

Müzayede 14 Nisan’da Makersplace’de yapılacak.

(Visited 111 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 35,442.00 0.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,467.33 1.11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 373.47 1.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.08 0.65%
solana
Solana (SOL) $ 92.18 3.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.615454 1.57%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 17.96 2.66%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.139865 1.22%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000022 0.66%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 66.54 0.27%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 62.14 1.54%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 16.13 1.66%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.93 3.68%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 109.18 0.95%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.954666 1.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.52 2.57%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 52.48 2.08%