Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKripto analisti: Devasa Bitcoin rallisi beklenenden çok daha yakın! İşte nedeni…

Kripto analisti: Devasa Bitcoin rallisi beklenenden çok daha yakın! İşte nedeni…

Kripto analisti: Devasa Bitcoin rallisi beklenenden çok daha yakın! İşte nedeni…

Popüler bir kripto stratejisti, Bitcoin’in (BTC) piyasalardaki genel düşüş trendine rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesini görmeye hazır olduğuna inanıyor.

Bitcoin 10 yıldır boğa piyasasında

Analist Credible, Twitter’daki 333 bin takipçisine, Bitcoin’in on yıldır bir makro boğa piyasasında olduğunu ve 2014 ve 2018 ayı piyasalarının düzeltici dönemler olarak görev yaptığını söyledi.

2013 ve 2017’deki zirvelerden sonra, geri dönüşün üç sene sürdüğü büyük ayı piyasalarımız oldu. Mevcut düzeltmeler daha küçük bir boyutta ve bu, birkaç ayda tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktığımızda kanıtlanacak.

Analist, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan teknik bir analiz yöntemi olan Elliott Wave teorisinin ünlü bir uygulayıcısıdır.

Teoride, bir boğa piyasası döngüsü, bir, üç ve beşinci dalgalar boyunca ralli yaparken, ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında varlık düzeltmesi ile beş dürtü dalgasından geçer. Teori bunun yanısıra her büyük dalganın beş küçük alt dalgadan oluştuğunu söyler.

Analistin grafiği incelendiğinde Credible, BTC’nin 2019 yılının başlarında başlayan büyük bir beşinci dalganın ortasında olduğunu iddia ediyor. Tesadüfen, BTC şimdi tüm zamanların en yükseği 100 bin doların üzerine çıkarabilecek beşinci alt dalgada.

Credible’a göre, Bitcoin bir sonraki halvingden yıllarca uzak olduğu için kendisinin boğa duruşu tartışmalı.

Tartışmalı bir yaklaşım farkındayım, ancak BTC halving bence insanların düşündüğünden daha pahalı. Çoğu, 2024’teki bir sonraki halvinge kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini beklemiyor. Ben daha önce bir tane bekliyorum.

(Visited 404 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,214.00 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,205.74 1.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488975 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 40.33 1.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.360261 0.65%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.00 2.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067492 0.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.26%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.39 5.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.95 3.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.54 1.33%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.89 5.96%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345856 1.69%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.597443 1.71%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.07 5.26%