Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriDev borsadan 2 milyar dolarlık web3 yatırımı!

Dev borsadan 2 milyar dolarlık web3 yatırımı!

Kripto borsası FTX, 2 milyar dolar büyüklüğünde bir sermaye fonu başlattı

Web3, dev borsa, ftx venture

Kripto piyasasındaki dev borsalardan FTX kısa süre önce 2 milyar dolarlık bir risk sermayesi fonu olan FTX Ventures’ın piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Sam Bankman-Fried’in CEO’su olduğu kripto borsası tarafından yapılan açıklamaya göre; FTX, Web3’te inşa edilmiş en iyi projelere yatırım yapmaya odaklanan yeni fona liderlik etmesi için, Lightspeed and Discovery Inc.’nin eski ortağı Amy Wu’yu transfer etti.

Başlıklar


Geniş bir yatırım yetkisi

Global blok zinciri benimsenmesinin ilerlemesine yönelik bir “temel misyon” ile FTX Ventures, Web3’te sosyal, oyun, fintech, yazılım ve sağlık dahil olmak üzere çok çeşitli sektörleri kapsayan ekiplere yatırımı hedefliyor.

FTX’in kurucu ve CEO’su Sam Bankman-Fried şöyle konuştu:

FTX’teki yatırımcılarımız, büyüme ve gelişmemiz üzerinde derin bir etki yarattı. FTX Ventures’ta da aynı şeyi yapmaya çalışıyoruz ve teknolojideki en parlak beyinleri ve sarsıcı inovasyonları bulmak için heyecanlıyız.

FTX Ventures, multi-stage şirket ve projelere yatırım yaparken, FTX ve ortak ağındaki esnek finansman ve stratejik destekten faydalanacak.

FTX Ventures, diğerleriyle birlikte genel ortak olarak Ramnik Arora ve danışman olarak Armani Ferrante’den oluşan sekiz kişilik bir ekip oluşturdu.

Dev borsanın odağında Web3 oyunları

FTX Ventures’de oyun ve ticari girişimlere liderlik etmek için seçilen Wu şöyle konuştu:


FTX Ventures ile nesiller boyu sürecek işler kuran girişimcileri desteklemek istiyoruz.

Web3 oyunları ve ana akım izleyicileri ekosisteme çekme kabiliyeti konusunda özellikle heyecanlıyız.

10 milyar doları geçen çok aşamalı bir girişim fonu Lightspeed Venture Partners’tan gelen Wu, fonun FTX’e yaptığı yatırım da dahil, kripto ve oyun yatırımlarını yönetmektedir.

Yatırım lansmanı ile FTX, global risk sermayesi fonları alanında Binance, Coinbase ve Kraken gibi diğer büyük kripto borsaları arasına girdi

(Visited 263 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%